Wybierz region

Wybierz miasto

  Wielkie damy na MTP

  Autor: Małgorzata DERWICH

  2000-09-07, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Pierwsza dama państwa - Jolanta Kwaśniewska, gościła wczoraj w Poznaniu. Chociaż głównym celem jej wizyty był udział w imprezie charytatywnej ,,Bez barier'', odwiedziła też poznański szpital ortopedyczny nr 4 przy ul.

  Pierwsza dama państwa - Jolanta Kwaśniewska, gościła wczoraj w Poznaniu. Chociaż głównym celem jej wizyty był udział w imprezie charytatywnej ,,Bez barier'', odwiedziła też poznański szpital ortopedyczny nr 4 przy ul. 28 Czerwca 1956 roku oraz ekspozycje na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

  Protokół ściśle określał marszrutę pierwszej damy. Najpierw - z pewnym opóźnieniem - lunch w Klubie VIP, w którym uczestniczyła również dama mody - Ewa Minge. Następnie pani prezydentowa obejrzała dekoracje świąteczne oraz dziewiarstwo.

  Telimena młodsza

  W największym pawilonie nr 25 odwiedziła m.in. stoiska poznańskiej ,,Modeny'' (tam spotkała znanego piosenkarza, Wojciecha Gąssowskiego, z którym serdecznie się przywitała, mimo ,,gęstej'' ochrony) oraz ,,Telimeny'', która tak triumfalnie powróciła na Poznański Tydzień Mody. Podczas pokazu specjalnego ,,Telimena'' zaprezentowała olbrzymią kolekcję ubiorów potwierdzając swoją klasę i szyk. Zaskoczyła kolorem i żywiołowością.
  - W nowej kolekcji chciałyśmy przede wszystkim odmłodzić ,,Telimenę'' - mówi Ewa Koziradzka-Kurpeta, projektantka tego domu mody. Projektantka obiecuje, że odzież tę nie tylko można było zobaczyć na pokazie (fakt - wideo ściana w pawilonie 14 zawiodła oczekiwania publiczności) i stoisku, ale także w sklepach.

  Czerwona kropka i kryształy

  Oczywiście, Jolanta Kwaśniewska odwiedziła także stoisko ,,Minge'', które w pawilonie nr 25 nosi nazwę ,,Red dot'', czyli ,,czerwona kropka''. To nazwa nowej linii firmy konfekcyjnej ,,Minge'', z foliowanych tkanin (pani prezydentowa bardzo zaintersowała się tą materią) i najmodniejszymi akcentami, przygotowana pierwotnie na rynek amerykański. Przykrótkie spodnie bojówki i żakieciki ,,pudełka'' i u nas, w kraju cieszą się już zainteresowaniem. Sama projektantka przyrównuje ją do ,,landrynki''.
  - Landrynkę przełknęłam i znów zmieniam menu, a właściwie wracam do mojej ulubionej czekolady - mówi apetycznie Ewa Minge. Ową czekoladą jest jej ulubiona czerń, pióra, no i kryształy. Oczywiście - obecnie są to kryształy ,,Swarovski''.

  Blask z celem charytatywnym

  Nadeszło w końcu długo oczekiwane wydarzenie - pokaz ,,Bez barier''. Kolekcja Ewy Minge podporządkowana została biżuterii ,,Swarovski''. Pojawiała się ona niemal w każdym elemencie ubioru kolekcji podzielonej na trzy części, strzeżonej pilnie przez obsługę targową (skoro z ekspozycji zginął nawet zwykły pluszak - choć olbrzymiej wielkości - firmy ,,Sandy'', to co dopiero kryształy!). W pierwszej części kolekcji dominowały tak modne rudości. W drugiej - hitowy róż, łączony z niebieskim i żołtym (w takim kolorze były również kryształy).
  - Wszystko a'la Marilyn Monroe i moje ukochane lata 60. - komentuje Ewa Minge. Wreszcie - zawsze królewska czerń z niespodzianką na końcu, czyli pokazem sukni ślubnej całej z kryształów.
  W imprezie ,,Bez barier'' wystąpił Ryszard Rynkowski. Całość zakończył bankiet w salach bankietowych WTC. Pani prezydentowej towarzyszyła również prezesowa Elżbieta Zalewska oraz Laura Łącz. Na rzecz fundacji ,,Porozumienie bez Barier'' przekazano ponad 50 tysięcy zł, a w drodze są następne datki.
  Tyle z życia high life-u. A dzisiaj kolejny dzień targów i Show Mody i Modelingu pod patronatem ,,Gazety Poznańskiej''. Zapraszamy do pawilonu nr 14 szczególnie o godz. 11.30, kiedy to rozpocznie się finał ogólnopolskiego konkursu Debiuty Modelek i Modeli - Jesień 2000''. Może zachęci publiczność fakt, że od dzisiaj są o połowę tańsze bilety.  fot: Podczas pokazu specjalnego ,,Telimena'' zaprezentowała olbrzymią kolekcję ubiorów potwierdzając swoją klasę i szyk.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.