Wybierz region

Wybierz miasto

  Włamywacz nadal bezkarny

  Autor: SAGA

  2000-06-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Dwie sprawy włamań po sprzęt komputerowy wyjaśnili policjanci z Komisariatu Jeżyce. Oba przypadki łączy postać znanego policji włamywacza, który zatrzymany...

  Dwie sprawy włamań po sprzęt komputerowy wyjaśnili policjanci z Komisariatu Jeżyce. Oba przypadki łączy postać znanego policji włamywacza, który zatrzymany... podjął próbę ucieczki z komisariatu! Został jednak po pościgu ujęty, a policja odzyskała część łupów.  Poszukiwania włamywacza rozpoczęły się, gdy policjanci uzyskali informacje, że może być on sprawcą m.in. dwóch włamań - do biura poselskiego PSL, gdzie skradziono wart około 7 tys. złotych komputer z drukarką i do jednej z poznańskich szkół podstawowych, skąd skradziono trzy komputery. Penetracja rynku używanego sprzętu komputerowego doprowadziła policjantów na giełdę komputerową przy ul. Matejki. Tam okazało się, że ktoś dwukrotnie proponował jednemu ze sprzedających, że dostarczy komputery do ponownego skonfigurowania systemów operacyjnych. Policjanci zainteresowali się tym człowiekiem i uzyskali jego dane - jak się później okazało fałszywe.


  Nie zdążyli skasować

  - Gdy zatrzymaliśmy tego mężczyznę, okazało się, że to nasz ,,znajomy'' włamywacz, który przewijał się już w kilku sprawach - mówi Waldemar Kmiecik, zastępca komendanta KP Jeżyce. - Mimo młodego wieku - 22-latek - ma już wyrok w zawieszeniu, a prowadzone są przeciwko niemu dwie inne sprawy o włamania.

  W tym samym czasie policjanci dotarli do pasera, który od złodzieja odkupił sprzęt, a później znaleźli miejsce, gdzie stały skradzione komputery: jeden z biura poselskiego i jeden ze szkoły. Oba na szczęście były nienaruszone, a umieszczone w nich dane - nieskasowane. Oba były tymi, których przekonfigurowanie proponowano na giełdzie komputerowej.


  Kłopotliwi ,,goście''

  Włamywacz nie przyznał się do winy. Doprowadzony jednak do komisariatu, wykorzystał sekundę nieuwagi eskortujących go policjantów i rzucił się do ucieczki. Został jednak ujęty po pościgu i doprowadzony ponownie na komisariat. Kłopotu stróżom prawa dostarczyła też żona zatrzymanego, która widząc męża w komisariacie rozpoczęła awanturę, w trakcie której zbiła szybę w dyżurce.

  Mimo skierowanego wniosku o umieszczenie włamywacza w areszcie, sąd nie zastosował wobec niego żadnego środka zapobiegawczego, nawet dozoru. Pomimo tego, że dotychczas mężczyzna nie stawiał się na komisariacie, do czego był zobowiązany wcześniejszym dozorem...

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.