Wybierz region

Wybierz miasto

  Wodociągi inwestują

  Autor: Józef Diaczenko

  2000-07-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Modernizacja przepompowni ma kosztować 10,5 mln zł. Wodociągi ubiegają się o dotację Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na ul. Przybyszewskiego trwa remont kolektora kanalizacyjnego.

  Modernizacja przepompowni ma kosztować 10,5 mln zł. Wodociągi ubiegają się o dotację Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Na ul. Przybyszewskiego trwa remont kolektora kanalizacyjnego. Modernizowana jest przepompownia ścieków przy ul. Garbary. Powstaje magistrala wodociągowa, którą woda popłynie do Antoninka i Swarzędza.
  Poznańskie Wodociągi i Kanalizacja wydają pieniądze pozyskane m.in. dzięki rozliczaniu dłużników firmy. Tegoroczne wydatki na inwestycje sięgają 90 mln zł. Najważniejsze dla Wodociągów jest pozyskanie nowych klientów, gdyż dzięki nim rosną dochody, rekompensujące oszczędniejsze zużycie wody przez odbiorców.

  Roboty ,,na okrągło''

  Trwa remont kolektora kanalizacyjnego przebiegającego pod ulicą Przybyszewskiego. Za tydzień ukończony ma być dcinek, między ul. Dąbrowskiego a Szamarzewskiego. Wykonawca otrzymał zgodę Zarządu Dróg Miejskich na roboty trwające do połowy sierpnia. Nie wiadomo, kiedy zacznie się remont drugiego odcinka do Bukowskiej.
  Przepompownia ścieków na Garbarach działa od początku stulecia. Znajdujące się tam urządzenia kierują ścieki ze śródmieścia w stronę Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Serbskiej. Część ścieków trafia jednak do Warty, gdyż stare maszyny nie nadążały z pompowaniem. Rozpoczęła się modernizacja przepompowni. Wyremontowany też zostanie zabytkowy budynek przepompowni.

  Warta bardziej czysta

  Prace przy Garbarach są początkiem inwestycji w tym miejscu. Trzeba też zbudować rurociągi tłoczne prowadzące ścieki do LOŚ. Gdy inwestycje te zakończymy, ścieki nie popłyną do Warty, lecz do oczyszczalni mówi Czesław Dłużyński z Wydziału Inwestycji Wodociągów.
  Wodociągi będą przesyłać wodę w miejsca, gdzie dotychczas miejskiej sieci nie było. Zaopatrzą Swarzędz, fabrykę Volkswagena w Antoninku. Wzdłuż ul. Warszawskiej budowana jest magistrala o przekroju 600 mm. Lepsze ciśnienie wody będą miały Smochowice, trwa tam budowa nowego rurociągu. Woda popłynie też wzdłuż ul. Naramowickiej. Nowe rury znajdą się na ul. 28 Czerwca, od Łozowej do Dolnej Wildy. Nowa sieć trafi na os. Piastowskie.
  - Niezależnie od rozbudowy sieci, w wielu punktach Poznania wymieniamy rury na nowe informuje Edward Grabiak, kierownik Zakładu Wodociągów.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.