Wybierz region

Wybierz miasto

  Wody nie powinno zabraknąć

  Autor: Katarzyna Sklepik

  2000-08-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Od piątkowego popołudnia do niedzieli, mieszkańcy Jeżyc, Grunwaldu, Piątkowa, Moraska, Antoninka i os. Warszawskiego mogą mieć problemy z dopływem wody bieżącej.

  Od piątkowego popołudnia do niedzieli, mieszkańcy Jeżyc, Grunwaldu, Piątkowa, Moraska, Antoninka i os. Warszawskiego mogą mieć problemy z dopływem wody bieżącej. Powodem tego są prace przeprowadzane na wschodniej magistrali , znajdującej się w rejonie ul. Warszawskiej.

  -- W związku z pracami inwestycyjnymi na magistrali wschodniej od piątkowego wieczoru do niedzieli, w pięciu poznańskich dzielnicach wystąpią z problemy z wodą - mówi Leszek Piotrowicz, kierownik Pogotowia Technicznego Poznańskich Wodociągów i Kanalizacji.

  Niższe ciśnienie

  -- Przede wszystkim nastąpi obniżenie ciśnienia wody, do chwilowych jej braków zwłaszcza na wyższych kondygnacjach, ale na pewno nie nastąpi jej całkowite wyłączenie - uspakaja Leszek Piotrowicz.
  Chociaż Poznańskie Wodociągi i Kanalizacja nie spodziewają sie, że zabraknie wody - ,,na wszelki wypadek'' firma postanowiła podstawić beczkowozy przy instytucjach użyteczności publicznej, takich jak szpitale czy domy starców.
  -- Beczkowozy będą także dostarczać wodę w newralgiczne punkty miasta, ale tylko - jeśli wystąpi taka potrzeba - powiedział Leszek Piotrowicz. - Czyli jeśli okaże się, że w którychś domach jej brakuje...

  Należy zrobić zapas

  Mieszkańcy Jeżyc, Grunwaldu, Piątkowa, Moraska, Antoninka i os. Warszawskiego powinni zabezpieczyć się przed brakiem wody, robiąc jej niezbędny zapas. Trudno bowiem przewidzieć, czy - w czasie wykonywanych prac i tuż po nich - przypadkiem nie będzie ona żółta.

  Nowa zasuwa

  Na wschodniej magistrali w rejonie ul. Warszawskiej pracownicy Hydrobudowy 9 zdemontują starą, a na jej miejsce wmontują nową zasuwę - trójnik , który umożliwi poprowadzenie wody przez obecnie budowaną magistralę do Swarzędza. Dzięki niej woda dotrze także do budowanej w Antoninku lakierni zakładów Volkswagena.
  -- Na tej inwestycji skorzystają przede wszystkim mieszkańcy os. Warszawskiego, Antoninka i Swarzędza - dodał Leszek Piotrowicz - Będą mieli jeszcze lepszy dostęp do wody.

  Nocne roboty

  Prace związane z wymianą zasuw rozpoczęły się w piątek około godziny 21.00. Jak nas zapewnił Krzysztof Olejniczak, majster budowy, prace będą przebiegać prawidłowo i być może zakończą się jeszcze przed niedzielnym popołudniem.
  -- Sam montaż nie jest trudny i myślę, że - jeśli nic nam nie przeszkodzi - to zamontujemy ten trójnik przez noc. Najgorsze są próby, czy przepustnice nie przepuszczają wody - powiedział Krzysztof Olejnik - Dlatego potrzeba na to trochę czasu.
  Przy montażu trójnika pracować ma dziesięciu pracowników z Hydrobudowy a także kilka osób z nadzoru i wodociągów. Przy budowie nowej magistrali pracuje około 30 osób. Roboty ziemne przebiegają prawidłowo i do połowy października prace powinny zostać ukończone.


  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.