Wybierz region

Wybierz miasto

  Wpadli w pułapkę!

  Autor: SAGA

  2000-09-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wczoraj Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował na trzy miesiące mężczyzn, którzy - od właściciela jednej z poznańskich firm - zażądali ,,za spokój'' 40 tys. złotych.

  Wczoraj Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował na trzy miesiące mężczyzn, którzy - od właściciela jednej z poznańskich firm - zażądali ,,za spokój'' 40 tys. złotych. Po jakimś czasie ,,zeszli z ceny'' do 20 tysięcy - przy odbieraniu pieniędzy wpadli w pułapkę zastawioną przez poznańskich policjantów.

  Od pewnego czasu, w siedzibie jednej z firm mieszczących się przy ul. Ratajczaka w Poznaniu pojawiali się młodzi, dobrze zbudowani mężczyźni. Mówili, że są ,,ludźmi od Westerna''. Za ,,spokój'' żądali od właściciela 40 tys. złotych. Po kilku wizytach, nieco ,,zeszli z ceny'' - chcieli otrzymać ,,jedynie'' 20 tys. zł. Wspólnie z właścicielem firmy ustalili termin przekazania pieniędzy.

  Pieniądze - pułapka

  Do spotkania doszło w środę. O umówionej godzinie (po 14.00) do siedziby firmy wszedł 25-letni mężczyzna. Odebrał od właściciela plik banknotów - pułapkę przygotowaną przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i z komisariatu Stare Miasto. Przestępca (na co dzień pracujący w jednej z firm ochroniarskich) bardzo był zdziwiony, gdy zaraz po odebraniu pieniędzy zatrzymała go policja... Oczywiście, ani on, ani jego kolega nie mieli nic wspólnego z Westernem.

  Ochraniali jego dom

  W ramach prowadzonych dalej czynności, policjanci ustalili drugiego sprawcę. Przedwczoraj rano zatrzymali go w jego mieszkaniu. Również ma 25 lat.
  Policjanci ustalili, iż sprawcy wytypowali pokrzywdzonego, wcześniej bowiem... byli przez niego wynajmowani do ochraniania jego posesji. Sprawcy znali się jednak nie tylko z pracy - obaj byli zagorzałymi kibicami - szalikowcami Lecha Poznań.
  W piątek mężczyźni stanęli przed sądem - jego decyzją najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.