Wybierz region

Wybierz miasto

  Wykrywacze wojewody

  Autor: TR

  2004-04-14, Aktualizacja: 2004-12-18 15:05

  Saperom w Daleszewie płk Karol Ferkaluk z Delegatury WUW w Pile przekaże dziś dwa wykrywacze metali o wartości 6 tys. zł. Dolaszewo - najbardziej ,,bombowe’’ osiedle w całej Wielkopolsce saperzy ze ...

  Saperom w Daleszewie płk Karol Ferkaluk z Delegatury WUW w Pile przekaże dziś dwa wykrywacze metali o wartości 6 tys. zł. Dolaszewo - najbardziej ,,bombowe’’ osiedle w całej Wielkopolsce saperzy ze Starogardu będą rozminowywać przez kilka miesięcy.

  - Saperzy mają na wyposażeniu wojskowe wykrywacze, ale one sprawdzają się najlepiej na polu walki, gdzie środki bojowe są ukryte na głębokości do 15 centymetrów - tłumaczy płk Karol Ferkaluk. - W przypadku magazynów amunicji, a takie w czasie wojny były w Dolaszewie, wykrywacze wojskowe są mało praktyczne.

  Cywilne wykrywacze mogą penetrować wnętrze ziemi nawet do głębokości 1,5 m. Saperzy mają otrzymać jeszcze 2 wykrywacze - jeden od gminy Szydłowo i drugi od starostwa. Sprzęt zostanie im wypożyczony. Po zakończonej akcji wykrywacze wrócą do cywilnych magazynów.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)