Wybierz region

Wybierz miasto

  Zabił, bo go nie lubił...

  Autor: SAGA

  2000-09-03, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Osiemnastoletni Wojciech M., który przyznał się do zabójstwa 53-letniego poznaniaka, spędzi w areszcie trzy miesiące. Wczoraj decyzję taką wydał sąd. Do zabójstwa doszło w środę.

  Osiemnastoletni Wojciech M., który przyznał się do zabójstwa 53-letniego poznaniaka, spędzi w areszcie trzy miesiące. Wczoraj decyzję taką wydał sąd.

  Do zabójstwa doszło w środę. Jeszcze tego samego dnia - o czym informowaliśmy na naszych łamach - policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali sprawcę
  18-letni Wojciech M. przyznał się do zabójstwa. Wyjaśnił, że mężczyzna go denerwował. Ofiara, 53-letni mieszkaniec dzielnicy Stare Miasto, na co dzień zajmował się zbieraniem złomu, butelek, makulatury. W środę sprawca poszedł za nim do pomieszczeń zsypu w bloku nr 1 przy ul. Newtona na os. Kopernika. Tam zaczął go bić, a później kopać ciężkimi butami po głowie. Tam też, ok. 13.30 znaleziono jego zwłoki.
  Sprawca już wcześniej był znany poznańskiej policji. Kilka lat temu - gdy był jeszcze nieletni - toczyło się przeciwko niemu postępowanie w związku z pobiciem. Tym razem Wojciech M. odpowie przed sądem za działanie w zamiarze zabójstwa. Grozi mu za to do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie więzienie.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.