Wybierz region

Wybierz miasto

  Zakaz parkowania na deptaku

  Autor: MARK

  2000-07-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Mieszkańcy deptaku przy ul. Półwiejskiej nie będą mogli w nocy parkować na swojej ulicy. Taka jest nieodwołalna decyzja wiceprezydenta Pawła Klepki i Zarządu Dróg Miejskich.

  Mieszkańcy deptaku przy ul. Półwiejskiej nie będą mogli w nocy parkować na swojej ulicy. Taka jest nieodwołalna decyzja wiceprezydenta Pawła Klepki i Zarządu Dróg Miejskich. W zamian 30 miejsc do parkowania zostanie stworzonych przy ulicy Długiej.

  Urzędnicy stwierdzili, że nie można robić wyjątków. Ulica Półwiejska jest przeznaczona dla ruchu pieszego oraz dla samochodów dostawczych. Natomiast strefą parkowania zostanie objęta ulica Długa.

  Jesienią nowe miejsca

  Kilka petycji, pod którymi podpisywali się mieszkańcy ulicy Półwiejskiej, dotarło do Urzędu Miejskiego. Podczas obrad komisji gospodarki komunalnej rajcy orzekli jednak, że nie wchodzi w grę przywracanie na tej ulicy ruchu samochodowego.
  - Stworzyliśmy jednak rozwiązanie alternatywne. Na ulicy Długiej, na odcinku między Strzałową a Półwiejską będzie można parkować po obydwu jej stronach - poinformował nas Eugeniusz Bajer, naczelnik wydziału zarządzania ruchem ZDM. - Najpóźniej uda się to zrealizować do listopada, gdyż trzeba zamówić nowe znaki drogowe.
  Ulica Długa jest obecnie strefą zamieszkania i parkować równolegle do osi jezdni można po jednej stronie. Aby postój odbywał się po obydwu, trzeba strefę zamienić na ,,ograniczonej prędkości''. Dzięki temu przybędzie około 30 nowych miejsc dla właścicieli pojazdów.

  Bez wyjątków

  Od początku istnienia problemu zarówno ZDM, jak i radni wypowiadali się przeciwko przywróceniu nawet nocnego ruchu dla mieszkańców ulicy Półwiejskiej.
  - Nie można robić żadnych wyjątków, bez względu na prośby i groźby. Jest to jeden z nielicznych dużych deptaków w Poznaniu i jego charakter musi zostać zachowany - twierdził Jan Sklorz, dyrektor ZDM.
  - Gdybyśmy ulegli, to wkrótce zgłosiliby się do nas mieszkańcy ulicy Św. Marcin mówiąc, że na ich ulicy ruch w nocy jest mały i zażądali zezwolenia na parkowanie na środku jezdni - dodawał wiceprezydent Paweł Klepka.

  Jan Sklorz
  dyrektor ZDM

  - Nie możemy przyjąć argumentu, że po deptaku nikt w nocy nie chodzi, więc można tam parkować. Deptak pozostaje deptakiem, czyli miejscem z wyłączonym ruchem samochodowym bez względu na porę dnia i nocy.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.