Wybierz region

Wybierz miasto

  Zbliża się czas remontów

  Autor: MAZ

  2000-09-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wrzesień to na Piątkowie czas remontów. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa zamierza przede wszystkim wymalować 102 klatki schodowe. Zgodnie z nowoczesną technologią papą termozgrzewalną spółdzielnia pokryje 30 ...

  Wrzesień to na Piątkowie czas remontów. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa zamierza przede wszystkim wymalować 102 klatki schodowe.

  Zgodnie z nowoczesną technologią papą termozgrzewalną spółdzielnia pokryje 30 tysięcy metrów kwadratowych dachów. Aby być w zgodzie z prawem budowlanym przeprowadzona zostanie także legalizacja wodomierzy. Stare po czterech latach używania odsprzedane zostaną do produkującej je firmy Metrona. Tam także kupiono nowe wodomierze.
  W oparciu o ekspertyzę Politechniki Poznańskiej specjaliści dokonają przeglądu wentylacji w budynkach. Ona także musi być zgodna z prawem budowlanym. Tymczasem zdarza się, że lokatorzy zatykają kraty wentylacyjne, bo uważają, że za bardzo przez nie wieje. Wymienione zostaną także okna. Wszędzie tam, gdzie tego jeszcze nie zrobiono, zainstalowane zostaną okna dźwiękochłonne.
  Najpoważniejszym przedsięwzięciem zaplanowanym zresztą do przyszłego roku są remonty loggii. Odnowione zostaną ich złącza z budynkami. Naprawione zostaną też izolacje loggii. Zostaną one zabezpieczone tak, aby woda nie przeciekała przez nie do mieszkań. Na Piątkowie zostanie także wyremontowanych 6000 metrów kwadratowych chodników.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.