Wybierz region

Wybierz miasto

  Zielona Wyspa podbija Wielkopolskę

  Autor: MAZ

  2000-06-07, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Koncerty, wystawy, projekcje filmów oraz sesja naukowa wypełnią ,,Dni Irlandii''. Potrwają one w Poznaniu od 10 do 14 czerwca. Ich organizatorami są Wielkopolski Bank Kredytowy SA oraz Allied Irish Bank.

  Koncerty, wystawy, projekcje filmów oraz sesja naukowa wypełnią ,,Dni Irlandii''. Potrwają one w Poznaniu od 10 do 14 czerwca. Ich organizatorami są Wielkopolski Bank Kredytowy SA oraz Allied Irish Bank.  W sobotę o godz. o 19.30 w auli UAM wystąpi grupa,, Danu'' oraz pochodzący także z Irlandii zespół ,,Dance Force''. W repertuarze,, irlandzkim'' zaprezentuje się także poznański duet skrzypcowy ,,Space Violins'', a ballady zaśpiewa Urszula Kapała.

  Nazajutrz w niedzielę o godzinie 15.30 w Galerii ,,Profil'' otwarta zostanie wystawa ,,Z kolekcji sztuki banku AIB''. Zbiór ten istnieje od 20 lat i jest ciągle powiększany. W Poznaniu zobaczymy m.in. ,,Cykl szlaku'' Olivera Comerforda. W poniedziałek natomiast o godzinie 20.00 w pubie ,,Dubliner'' rozpocznie się koncert grupy ,,Carrantouhill''. Finałem ,,Dni'' będzie sesja naukowa, podczas której mówić się będzie m. in. o więzach łączących Polskę i Irlandię.

  Przez cały czas w siedzibie Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego przy ulicy Kramarskiej 1 w Poznaniu odbywać się będą projekcje filmów. W Towarzystwie Polsko-Irlandzkim trwać będzie także wystawa ,,Irlandia w fotografii''. Natomiast w mediach poznańskich odbywać się będzie konkurs dotyczący znajomości Irlandii. Pytania do 10 czerwca drukowane będą w ,,Gazecie Poznańskiej''. Dla dzieci natomiast adresowany jest konkurs rysunkowy na zobrazowanie opowieści o życiu św. Patryka patrona Irlandii.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.