Sparing we Wronkach między Lechem, a Zagłębiem

Karol Grajewski
Lech Poznań zwyciężył drużynę Zagłębia Lub 2:0 (1:0 w meczu sparingowym rozgrywanym we Wronkach. Był to pierwszy mecz kontrolny poznańskiej drużyny w tym roku. Mecz wieńczy czterodniowe zgrupowanie Kolejorza na obiekcie we Wronkach. Spotkanie pierwotnie miało odbyć się w Grodzisku Wlkp.

Lech wyszedł na prowadzenie już w 6 minucie spotkania za sprawą Bułgara Alaksandara Tonewa.Od początku meczu panują trudne warunki do rozgrywania meczu. Temperatura wynosi 0 stopni Celsjusza, a z minuty na minutę coraz mocniej pada śnieg. W tych warunkach lepiej prezentują się goście, mający za sobą już pierwszy gry kontrolne, w tym takie rozgrywane w także w śniegu. To Miedziowi dominowali w pierwszych 45 minutach, a pod koniec pierwszej połowy powinno być 1:1, ale piłkę z linii bramkowej wybił Siergej Kriwets.

Więcej o zgrupowaniu poznańskiego klubu we Wronkach można przeczytać w dzisiejszym numerze Dnia Szamotulskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. Strzał Darvydasa Sernasa odbił się od poprzeczki. Z biegiem czasu mecz bardziej się wyrównał i żadna z drużyn nie zaprezentowała nic ciekawego, jednak to Miedziowi częściej byli przy piłce. Dopiero w 69 minucie prowadzenie Lecha podwyższył Vojo Ubiparip. Przy tej bramce duży udział mieli obrońcy gości, zresztą nie pierwszy raz w tym sezonie. Im bliżej końca meczu tym coraz mniej się działo. Zagłębie dążyło do bramki, ale nie udawało im się, nawet ponownie Sernas będąc w sytuacji sam na sam. Nie zdołał wpisać się na listę strzelców.