Lech Poznań przegrał z Rubinem Kazań 3:1

SZKI
Artiom Rudnev trafił do siatki, jednak Lech nie dał rady Rubinowi
Artiom Rudnev trafił do siatki, jednak Lech nie dał rady Rubinowi Bartłomiej Wutke
Lech Poznań nie dał rady Rubinowi Kazań w półfinale turnieju Marbella Cup. Podopieczni Jose Bakero przegrali 1:3 (1:2).

Gola dla Lecha strzelił niezawodny Artiom Rudnev. Dla Rubina dwukrotnie trafił Obafemi Martins i raz Wahyt Orazsahedov.

W pierwszej połowie poważnej kontuzji kostki doznał Rafał Murawski. Po faulu Martinsa pomocnik Kolejorza został odwieziony do szpitala.

Przy pierwszym golu dla rywali do prostopadłej piłki wystartował Martins, minął Krzysztofa Kotorowskiego i skierował piłkę do pustej bramki.

Wyrównał skuteczny jak zwykle Rudnev. Zabójczą kontrę rozpoczął Luis Henriquez, który zagrał do Aleksandara Toneva, a ten precyzyjnie zacentrował. Łotewski snajper z bliska dopełnił formalności.

Z remisu lechici cieszyli się dziewięć minut. Po dośrodkowaniu Gokdeniza, Martins uprzedził Henriqueza i głową pokonał Kotorowskiego.

W drugiej połowie sędzia usunął dwóch zawodników rosyjskiego zespołu: Martinsa i Sharonova, jednak ze względu na towarzyski charakter spotkania zastąpili ich nowi gracze.

W 66. minucie po podaniu z prawej strony wprowadzony w drugiej połowie Orazsahedov głową ustalił wynik pojedynku.

Lech Poznań - Rubin Kazań 1:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Martins (12), 1:1 Rudnev (20), 1:2 Martins (29), 1:3 Orazsahedov.

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez - Kriwiec (76. Drewniak), Kamiński, Murawski (18. Możdżeń) - Stilić (62. Ubiparip), Rudnev, Tonev (62. Injac).

Czerwone kartki: Martins (51-za faul na Kriwcu), Sharonov (56-za faul na Rudnevie).