(© Fot. Paweł Miecznik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Poznaniu 1295 osób chce zostać wolontariuszami podczas Euro 2012.

W sumie o funkcję wolontariusza podczas rozgrywanych w Polsce piłkarskich mistrzostw ubiegają się 6822 osoby z większości krajów europejskich, a także z USA, Meksyku, Argentyny i Brazylii. Spośród nich wybranych zostanie mniej niż polowa, bo jedynie 3000 osób. Będą one w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu pełniły funkcję wolontariuszy w trakcie Euro 2012. Większość, bo 73 procent to ludzie młodzi w wieku od 18 do 25 lat. Przeważają kobiety - 62 procent.
Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012TM jest wspólnym projektem Miast Gospodarzy Turnieju w Polsce i spółki PL.2012.

Zobacz też: Droga do Euro 2012


1 marca w Poznaniu rozpoczną się rozmowy rekrutacyjne. Imienna lista wolontariuszy będzie gotowa na początku maja. Wybrani wezmą udział w szkoleniach, przygotowujących ich do pracy podczas Euro 2012. Zakres szkoleń, we wszystkich miastach identyczny, będzie obejmował bezpieczeństwo, komunikację interpersonalną i międzykulturową, pierwszą pomoc, ogólne informacje na temat Euro 2012, transport publiczny, topografię miasta, turystykę i kulturę. Wolontariusze zostaną wyposażeni w stroje, składające się z koszulki polo i t-shirt, spodni, kurtki, wiatrówki, czapki i torby na ramię.

Kandydaci na wolontariuszy Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012TM musieli spełniać dwa kryteria. Jednym była komunikatywna znajomość języka angielskiego, a drugim ukończone 18 lat do końca kwietnia 2012 roku.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!