Poznań City Center - będzie nowoczesny parking!

Kamery w przejściu dla pieszych pod ul. Matyi, system rozpoznawania numerów rejestracyjnych aut oraz karty elektroniczne na parkingu przy nowym dworcu kolejowym zamiast papierowych biletów - oto co czeka poznaniaków po otwarciu centrum handlowego Poznań City Center. To zaplanowane jest na 25 października.

Poznań City Center
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Poznań City Center - będzie nowoczesny parking (© Trigranit)

Poznań City Center - będzie nowoczesny parking


Dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, którzy będą korzystali z przejścia pod ulicą Matyi, ale także by utrudnić działalność wandalom, w przejściu podziemnym zainstalowane będą kamery.

- Rzeczywiście, zostaną one zainstalowane w tunelu i podłączone do systemu monitoringu - potwierdza Rafał Łopka z biura rzecznika prasowego Urzędu Miasta. Projekt budowlany jest gotowy. Niestety, na uruchomienie systemu trzeba będzie poczekać do momentu, gdy w budżecie miasta znajdą się na ten cel pieniądze.

Poznań City Center na dwa miesiące przed otwarciem [WIDEO]

A skoro o pieniądzach. Wiadomo już, ile będzie kosztował postój na parkingu przy dworcu. W obiekcie nad peronami pomieści się 1000 pojazdów. Kolejnych 500 będzie mogło skorzystać z miejsc postojowych wewnątrz centrum handlowego Poznań City Center.

Parking Poznań City Center dysponować będzie automatycznymi kasami, systemem rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych, systemem kamer przemysłowych i systemem informacji o wolnych miejscach parkingowych.

Poznań City Center - opłaty za parking

Kierowca wjeżdżający na parking otrzyma elektroniczną kartę, a nie bilet papierowy. Wyjeżdżając odda kartę.
Za pierwszy kwadrans nie będzie pobierana opłata, aby umożliwić kierowcom przywiezienie albo odebranie z dworca pasażerów.
∨ Czytaj dalej

Od szesnastej minuty opłaty będą pobierane według cennika:
od 16 min do 60 min - 3 zł;
do 2 godz. - 6 zł;
do 3 godz. - 8 zł;
do 4 godz. - 10 zł.

Każda następna rozpoczęta godzina - 4 zł. Za każdą godzinę parkowania w nocy, począwszy od północy do 8.00 właściciel auta zapłaci 2 zł.

Za dobę postoju na parkingu Poznań City Center trzeba będzie zapłacić 50 zł. Opłata dodatkowa za zgubienie biletu parkingowego - 50 zł. Operatorem parkingu wybrana została firma eVend.

Poznań City Center - CZYTAJ WIĘCEJ

Komentarze (1)

avatar
avatar
xaliemorph (gość)

Nie mogliby dać godzin gratis? W galerii Łódzkiej w centrum miasta pierwsza godzina gratis a jakoś mimo to nie widzę problemu z miejscami. Ci co chcą za darmo i tak parkują zdecydowanie dłużej więcej na jedną godzinę się nie skuszą. A bywalców PKP czy galerii to uszczęśliwi. A w 15 minut to ja nawet bliskiej osoby nie odprowadzę. Idź pan w ch... I tak zaparkuję na strefie. Ale oczywiście strefę zlikwidują, a co.

Wybierz kategorię