NA SYGNALE > Czterech bandytów zostało skazanych za brutalne napady na plebanie w Borzęciczkach i Nowej Wsi. Sąd wziął pod uwagę okoliczności łagodzące. Stąd najwyższa kara to pięć lat pozbawienia wolności.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
NA SYGNALE > Czterech bandytów zostało skazanych za brutalne napady na plebanie
w Borzęciczkach i Nowej Wsi. Sąd wziął pod uwagę okoliczności łagodzące.
Stąd najwyższa kara to pięć lat pozbawienia wolności.

Wyroki od dwóch do pięciu lat pozbawienia wolności usłyszało 15 stycznia czterech z dziewięciu młodych mieszkańców Koźmina Wlkp. w sprawie dwóch brutalnych napadów na plebanie w Nowej Wsi i Borzęciczkach.
Rozbojów dokonała piątka mężczyzn na początku marca 2000 r. Mieli wtedy 17-18 lat. Sprawców wykryto dopiero w kwietniu ubiegłego roku. Wstosunkudopozostałychpięciu mężczyzn, którym postawiono m. in. zarzuty (świadomego i nieświadomego) paserstwa zastosowano kary: od grzywny do dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu do pięciu lat i dozór kuratora.
Na poczet kar doliczono sprawcom areszt, w którym przebywali od 10 kwietnia 2008 r.
Okolicznością łagodzącą był fakt, że sprawcy starali się naprawić wyrządzone szkody.
Wyrok jest nieprawomocny i oskarżonym przysługuje odwołanie.

Więcej w bieżącym wydaniu IR

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!