Wciąż nie widać końca konfliktu o umowę na dostawy węgla dla Pątnowa I. Sprawę ma rozwiązać konsolidacja elektrowni i kopalni. Z końcem ubiegłego roku przestała obowiązywać umowa na dostawy węgla dla Pątnowa I.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wciąż nie widać końca konfliktu o umowę na dostawy węgla dla Pątnowa I. Sprawę ma rozwiązać konsolidacja elektrowni i kopalni.

Z końcem ubiegłego roku przestała obowiązywać umowa na dostawy węgla dla Pątnowa I. Sprawa trafiła do poznańskiego sądu. Ten najpierw wydal postanowienie, na mocy którego do czasu zakończenia sprawy kopalnia miała dostarczać węgiel na dotychczasowych zasadach.

KWB odwołała się i Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił w całości swoje poprzednie postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia roszczeń ZE PAK S.A. w sporze z KWB „Konin” . Sąd oddalił też wniosek ZE PAK o zabezpieczenie tych roszczeń. Według przedstawicieli KWB, w konsekwencji ostatniego orzeczenia, ZE PAK nie posiada umowy na dostawę węgla. KWB Konin przewiduje, że dostawy będą kontynuowane, w szczególności dla Elektrowni Konin w celu zapewnienia ciepła mieszkańcom Konina.

Końca sporu więc nie widać. Według posła Tomasza Nowaka, rozwiązaniem będzie połączenie kopalni z elektrownią. - Jest już decyzja o wyłonieniu doradcy prywatyzacyjnego dla Ministra Skarbu w celu konsolidacji i prywatyzacji elektrowni i kopalni „Konin” i „Adamów”. Zgodnie z planami Ministerstwa Skarbu, prywatyzacja ma nastąpić jeszcze w tym roku – powiedział Tomasz Nowak.

Wśród firm zainteresowanych kupnem akcji nowego przedsiębiorstwa jest między innymi Energa, w której udziały z kolei kupił Vatenffal. Wiadomo tez, że będzie musiało dojść do porozumienia z Zygmuntem Solorzem, który kontroluje połowę akcji w PAK-u.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!