Otwarty ponad rok temu most Unii Europejskiej to idealne miejsce do wyścigów samochodowych. Mimo widocznego ograniczenia do 70 kilometrów na godzinę, praktycznie żaden z kierowców nie stosuje się do znaków.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Otwarty ponad rok temu most Unii Europejskiej to idealne miejsce do wyścigów samochodowych. Mimo widocznego ograniczenia do 70 kilometrów na godzinę, praktycznie żaden z kierowców nie stosuje się do znaków.

- Tu jest dwupasmowa droga. Kiedy jest na niej pusto, aż prosi się żeby dodać gazu – mówi Paweł Grochowski z Konina.
Niedługo ku radości wielu korzystających z przeprawy kierowców nakaz ograniczenia prędkości się zmieni. Po konsultacjach z policją, władze Konina postanowiły wprowadzić nowe oznakowanie nie tylko na moście Unii Europejskiej, ale również na niektórych odcinkach ulic Przemysłowej i Europejskiej. Do tej pory obowiązywał na nich nakaz jazdy do 50 kilometrów na godzinę.

- Doszliśmy do wniosku, że takie ograniczenia prędkości w niektórych częściach miasta są bezzasadne. Do 50 kilometrów na godzinę jeździ się w terenach zabudowanych. Te drogi są przelotowe i można bez obaw wprowadzić tu zmiany. Podobnie bezpieczne warunki do zwiększenia prędkości są na drugiej przeprawie przez Wartę. W uzgodnieniu z policją trwa opracowywanie zmiany organizacji w ruchu drogowym. Jesteśmy przekonani, że opinia w tej sprawie będzie pozytywna – mówi Andrzej Sybis, zastępca prezydenta Konina.
Zmiany najprawdopodobniej zostaną wprowadzone na przełomie kwietnia i maja. Dzięki nim na Przemysłowej i Europejskiej będzie można jeździć z prędkością do 70 kilometrów na godzinę, a drugą przeprawą przez rzekę nawet do 90 kilometrów na godzinę. Nowe oznakowanie już cieszy konińskich kierowców.

- Bardzo dobrze, że na moście zostaną wprowadzone inne ograniczenia. Do tych, które są nikt się właściwie nie stosuje. Niektórzy kierowcy przesadzają z prędkością, ale nowe znaki z pewnością zmienią nieco sytuację. Tak to jest, że zakazany owoc lepiej smakuje. Jak będzie można jeździć szybciej, mniej będzie mandatów. Zauważyłam, że na przykład przeprawa przez Wartę to ulubione miejsce policjantów z drogówki. Tam bowiem, gdzie można dodać trochę gazu, funkcjonariusze stoją z foto radarem i wlepiają mandaty – mówi Agnieszka Urbaniak.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!