Komputer, rower czy medalik? Prezenty komunijne są coraz droższe, a przyjęcia bardziej wystawne. Pierwsza komunia święta to wielkie przeżycie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców, szansa na przeżycie wielkiego ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Komputer, rower czy medalik? Prezenty komunijne są coraz droższe, a przyjęcia bardziej wystawne.

Pierwsza komunia święta to wielkie przeżycie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców, szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Tego dnia młody chrześcijanin po raz pierwszy dostępuje pełnego uczestnictwa we mszy świętej. Strona duchowa tego dnia jest, a przynajmniej powinna być stroną dominującą. Nie da się ukryć, że dzieci oczekują na ten dzień z niecierpliwością również z powodu prezentów. A z tymi bywa różnie. Przez lata standardy w tym względzie bardzo się zmieniły. Nasi dziadkowie skakali z radości, gdy dostali czekoladę, rodzice zegarek czy złote kolczyki, my rower. Dziś młodzi ludzie mają coraz większe wymagania, po rodzinach krążą przygotowane przez nich listy proponowanych prezentów, a same komunie przeważnie są coraz huczniej wyprawiane. Przyjęcie komunijne w domu, szczególnie w miastach, to obecnie rzadkość. Przeważnie urządza się je w restauracjach, co niewątpliwie jest bardzo wygodne, ale dość kosztowne.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!