Ostrowska firma przygotowała projekt budowy pleszewskiego aquaparku, zmieniony zgodnie z życzeniem konserwatora zabytków. Konserwator zabytków zażyczył sobie aby basen nawiązywał architektonicznie do obiektów ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ostrowska firma przygotowała projekt budowy pleszewskiego aquaparku, zmieniony zgodnie z życzeniem konserwatora zabytków.

Konserwator zabytków zażyczył sobie aby basen nawiązywał architektonicznie do obiektów sąsiednich oraz tych, które kiedyś tutaj stały. - Musieliśmy zrezygnować z krzykliwych, pastelowych kolorów, typowych dla pływalni, na rzecz barw i elementów architektury, zbliżonej do dawnych koszar i budynków, które będą rozbierane - mówili projektanci Piotr Dominiczak i Mariusz Szczuraszek z ostrowskiej Pracowni Architektonicznej.


Jednym z elementów nawiązujących do przeszłości mają być dachy basenu i wiaty garażowe zaprojektowane w linii wyburzonych budynków. Na jednej z zewnętrznych ścian powstanie fresk przedstawiający dawne budynki koszar.
- Prace rozbiórkowe mają się zakończyć w trzecim kwartale br. - poinformował burmistrz Marian Adamek. - Projekt kosztował 512 tys. zł. Dokumentacja została już przekazana do starostwa.


Projekt przewiduje pętlę na końcu ulicy Sportowej. Wewnątrz basen zostanie przedzielony szklaną ścianą na dwie części - rekreacyjną i sportową. Znajdzie się tam basen główny o szerokości 16 m, co pozwoli na rozgrywanie w Pleszewie imprez rangi ogólnopolskiej. Będzie tam trybuna na 180 miejsc.

W części rekreacyjnej znajdzie się mniejszy basen z ławeczkami do podwodnego masażu bąbelkowego, kaskadami do masaży karku, szalką wodną z wylewajacą się wodą, dziką rzeką, grotą sztucznej fali oraz dwoma ośmioosobowymi jacuzzi. Znajdą się tam dwie zjeżdżalnie 50 i 120 m - jedna z nich wyposażona w efekty multimedialne (świetlne i dźwiękowe). Obok będzie mniejszy basen do nauki pływania, z masażami podwodnymi i gejzerami oraz brodzik dla dzieci z mini zjeżdżalnią oraz strumykiem w korytku, w którym można puszczać stateczki.

Będą także dwie sauny suche i dwie parowe z wyjściem na taras. W budynku znajdą się również sale do siłowni, fitness i aerobiku, a także salka do gry w rikoszet. Będzie bar dostępny od strony hallu z poczekalnią i od strony basenu. Przewidziano też pomieszczenia pod wynajem na zakład kosmetyczny lub fryzjerski. W piwnicach będzie kręgielnia sześciotorowa ze składanymi trybunami.

Na budowę w tym roku przewidziano 1,7 mln zł. Do tego 2 mln zł ma wpłynąć z Totolotka. Miasto negocjuje z dwoma bankami pożyczkę lub emisję obligacji na 15 lat.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!