5. edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń przeszła do historii. - To była udana, rekordowa edycja. Już zacieramy ręce na następną - przyznają organizatorzy.

Od 17 do 19 lutego trwała 5. edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. Wydarzenie odbywało się w czasie Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017.

- W tym roku padł frekwencyjny rekord - przyznaje z radością Tomasz Labus, organizator i pomysłodawca festiwalu. - Tylko w drugi dzień imprezy odwiedziło nas ponad 800 osób w 600-osobowej sali. To największa nagroda i dowód na docenienie pracy zarówno dla nas, jak i dla naszych prelegentów.

Jaśmina Labus dodaje, że nie byłoby festiwalu w obecnym kształcie, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy. - W ubiegłych latach obsługę festiwalu stanowili znajomi i rodzina. Teraz ze względu na rosnące zainteresowanie to niemożliwe. Dlatego chętnie dajemy szansę wolontariuszom, którzy zdobywają u nas doświadczenie i mają szansę spotkać wyjątkowych ludzi, pasjonatów podróżowania.

Osią festiwalu jest konkurs o "Złoty Ślad”. Jak co roku jego celem było wyłonienie najlepszej, najciekawszej i najatrakcyjniejszej prelekcji festiwalu. Miejsce pierwsze zajął Adam Szostek z prelekcją Longandroll – reaktywacja! 1000 km na desce przez Malezję. Dziesiątki szczęśliwych dzieciaków, spanie w meczetach, małe złośliwe kamyczki, zbite nadgarstki, ucieczki przed małpiszonami, hektolitry herbaty - to tylko wstęp do jego opowieści o szalonej podróży, podczas której jazdy na desce uczył m.in. tybetańskich mnichów.

Szczepan Ligęza wyruszył w podróż do źródeł rzeki której nie ma, czyli postanowił przemierzyć niezwykłą Amu-Darię, od jej ujścia nad wyschniętym jeziorem Aralskim, aż po jej źródła w górach Pamiru, na granicy tadżycko-afgańskiej. I to do niego trafiła druga nagroda Śladami Marzeń. Tomasz Jakimiuk, który na hulajnodze i autostopem przemierzył dystans z Podlasia do Chin otrzymał trzecią nagrodę festiwalu.

Anita Demianowicz została nagrodzona za prelekcję Polska jest piękna, czyli dookoła Polski rowerem. Wyróżnienia trafiły w ręce Anny Rutkowskiej i Szymona Springera.

Czytaj też: "Lubię". Kulinarny atlas o miłych ludziach i życiuMartyna Wojciechowska: Z pełnią sił i energii wracam do zajęć

Źródło:Dzień Dobry TVN


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!