AKCJE > Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia, odbędzie się dwunasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tematem tegorocznego finału będzie „Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
AKCJE > Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia, odbędzie się dwunasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tematem tegorocznego finału będzie „Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci”.

Krotoszyński Ośrodek Kultury po raz kolejny będzie prowadził Sztab Orkiestrowy. Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie kwesty jest Anna Sobczak. Tego roku pojawiły się duże problemy z wolontariuszami. W porównaniu z latami ubiegłymi zainteresowanie pracą wolontaryjną znacznie spadło. Ostatecznie udało się zebrać około dwustu chętnych osób, które będą działać podczas tegorocznego finału.
W ramach krotoszyńskiej akcji - nieodpłatnie (choć wskazane są datki do puszek) będzie można obejrzeć filmy w kinie Przedwiośnie. Będą to: „Joe Strummer – niepisana przyszłość” o godz. 15.00 i „Metallica: Some kind of monster” o godz. 17.15. W ramach „światełka do nieba” odbędzie się pokaz fajerwerków.

Na zdunowskiej scenie w ramach WOŚP wystąpią zespoły dziecięce i młodzieżowych z terenu gminy. Będzie można skosztować grochówki od przedsiębiorców, spędzić czas przy ognisku, gdzie będzie można wspólne smażyć kiełbaski. Dla miłośników rockowych brzmień wystąpi zdunowski zespół Scars. Będzie można także wziąć udział w licytacjach, a na zakończenie zajaśnieje światełko do nieba.

W Rozdrażewie i Nowej Wsi tradycyjnie odbędą się festyny połączone z kwestą.

W Koźminie Wlkp. kwestą zajmą się harcerze. W tym roku Ośrodek Kultury nie włączy się do organizowanej akcji, ponieważ decyzja wydana w zeszłym roku przez Sanepid wyłączyła z użytku publicznego salę Kina Mieszko.

Bogaty zestaw atrakcji przygotowano w Kobylinie. W sobotę od godz. 17.00 w sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej odbędzie się koncert zespołów rockowych (m.in. Surowy Tato, Gooch, Babayaga Ojo). Wstęp jedyne 5 zł. W niedzielę od 16.00 organizatorzy zapraszają do Kina Świt. W programie: kultowy film „Woodstock”, występy dzieci, pokaz ratownictwa medycznego. W pokazie sumo wystąpi Martin Alcer (godz. 18.40). Będzie też kręcenie ogniami czyli Fireshow, koncert Boogie Wrogie, Kobylińska Kronika Filmowa. No i oczywiście kwesta. A o 20.30 - grochówka.

We wszystkich gminach powiatu krotoszyńskiego o godz. 20.00 zabłyśnie światełko do nieba.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!