Kazimierz Pałasz został oficjalnie nominowany na kandydata konińskiego SLD do Europarlamentu. Prezydent Konina nie zdecydował jeszcze, czy będzie ubiegał się o mandat europosła.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kazimierz Pałasz został oficjalnie nominowany na kandydata konińskiego SLD do Europarlamentu. Prezydent Konina nie zdecydował jeszcze, czy będzie ubiegał się o mandat europosła. - Nominacja nie oznacza mojej ostatecznej zgody. Będę rozważał tę propozycję. Decyzję podejmę do końca tego miesiąca – mówi Pałasz.

Jego nominację jednogłośnie poparli wszyscy uczestnicy konwencji rady miejskiej SLD. Jak mówiła poseł Elżbieta Streker-Dembińska, partia wybrała najlepszego kandydata na to stanowisko. - Cztery kadencje potwierdzają, że się sprawdził. Konin dostał szansę wykorzystania środków z Unii Europejskiej i Kazimierz Pałasz je wykorzystał. Ponadto współpraca z miastami partnerskimi daje dowód, że doskonale radzi sobie w kontaktach zagranicznych. Naszym zdaniem prezydent jest gwarancją doskonałego wypełniania funkcji europosła. Partyjni koledzy prezydenta Pałasza mają nadzieję, że w Wielkopolsce uda im się zdobyć dwa mandaty do Europarlamentu. Do tego potrzebne jest ponad 20 procentowe poparcie. Zdaniem startującego z pierwszego miejsca na liście lewicy Marka Siwca ten wynik nie jest niemożliwy do zdobycia.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!