Tour de Pologne UCI Pro Tour znalazł swoje miejsce w nowej formule kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. To Kalendarz Światowy. W nim umieszczone są najważniejsze wyścigi kolarskie, te które należą do Pro ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tour de Pologne UCI Pro Tour znalazł swoje miejsce w nowej formule kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

To Kalendarz Światowy. W nim umieszczone są najważniejsze wyścigi kolarskie, te które należą do Pro Touru oraz te, które nazywane są monumentami, wyścigami historycznymi takie jak Tour de France i Giro d' Italia.

Tour de Pologne jest rozgrywany w sierpniu. Po latach zabiegów udało się zmienić termin rozgrywania narodowego touru na letni.


plakat_tour_34.jpg

Punkty do Klasyfikacji Światowej, najlepsi zawodnicy, ciekawa trasa, relacje w TVP 1, późniejsze zakończenie etapów, zaprezentowanie w sierpniowym słońcu naszych wspaniałych polskich krajobrazów... no i prawie na pewno dopisze pogoda, czego sobie można więcej wymarzyć.

Trasa wyścigu jest podobna do tej z ubiegłego roku. W sierpniu zawodnicy pokonają więcej górskich odcinków. Zamiast płaskiego etapu do Olsztyna, jest trudny odcinek do Krynicy-Zdrój.

W Tour de Pologne wystartują najlepsze ekipy na świecie. Pojawi się także Reprezentacja Polski.

Czesław Lang powtarzał wielokrotnie, że nie gwiazdy kreują wyścig, a - odwrotnie - wyścig tworzy nowych bohaterów.

Przed rokiem niesamowity rajd był udziałem Jensa Voigta. W tak trudnych warunkach rzadko ogląda się podobne akcje jak ta do Zakopanego. Teraz czekamy na nowe gwiazdy.

Mapka_kraju_37.jpg

66. Tour de Pologne UCI Pro Tour: 2 - 8 sierpnia 2009 r.

2.08. I. etap Warszawa - Warszawa
3.08. II. etap Serock - Białystok
4.08. III. etap Bielsk Podlaski - Lublin
5.08. IV. etap Nałęczów - Rzeszów
6.08. V. etap Strzyżów - Krynica Zdrój
7.08. VI. etap Krościenko n. Dunajcem - Zakopane
8.08. VII. etap Rabka Zdrój - Kraków


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!