8. Poznań Półmaraton wygrało małżeństwo! [ZDJĘCIA]

WAK
8. Poznań Półmaraton
8. Poznań Półmaraton Waldemar Kaiser
8. Poznań Półmaraton okazał się rekordowy! Na starcie stanęło ponad 8050 biegaczy z 27 państw. Bieg wygrało małżeństwo Ochalów. Paweł Ochal, który dobiegł do mety w czasie 01:08:06, a jego jego żona, Olga Ochal, która uzyskała czas 01:14:34.

Warto odnotować, że w tym roku na najwyższym podium Polak stanął po raz pierwszy, a Polka po raz drugi.
Bieg przy pełnych trybunach ukończyło 8042 osób. Publiczność na mecie zabawiali konferansjer Roman Toboła oraz poznańscy DJ-e Kalwi i Remi.

Najstarszą uczestniczką biegu była Renata Kurzawska z Łodzi (ur. w 1950r.), a najstarszym uczestnikiem - Czesław Kuliński z Poznania (ur. w 1938r.). W ósmej edycji półmaratonu wzięło udział 2158 kobiet.

Po ceremonii dekoracji zwycięzców rozlosowano wśród biegaczy główną nagrodę rzeczową. Auto marki Toyota Yaris trafiło w ręce kobiety, Anny Swornowskiej z Poznania. Nagrodzono też zawodników, którzy na linii mety zameldowali się na pozycjach 2015 i 4250. Weekend w hotelu Sheraton w Krakowie wygrał Rafał Ratajczak z Poznania, a Compex SP 4 - Dominika Gacy z Dopiewieca.