(© www.facebook.com/SAE.Aerodesign.Poznan)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ekipa SAE Aerodesign Poznań zajęła 3 miejsce na prestiżowych zawodach na Florydzie. Ich samolot udźwignął 12 kilogramów!

Studenci Politechniki Poznańskiej wystartowali w dwóch kategoriach: Micro i Regular. W kategorii micro samolot miał rozpiętość skrzydeł niecałe 1,5 metra i udźwig ponad kilogram. W kategorii regular wystartowali z maszyną, której rozpiętość skrzydeł wyniosła prawie 3 metry i udźwig co najmniej 10 kilogramów.

W konkursie Aero Design na Florydzie w miejscowości Lakeland studenci z Poznania zajęli 3 miejsce za największe podniesione obciążenie w kategorii Regular na 33 drużyny. Ich samolot udźwignął w locie prawie 12 kilogramów. Polska ekipa zajęła też 3 miejsce za prezentację techniczną w kategorii Micro. Dodatkowo w klasyfikacji ogólnej w kategorii Micro zajęli 4 miejsce (tak blisko!) a w w kategorii Regular miejsce 15.

Konkurs Aero Design obserwują przedstawiciele światowych koncernów lotniczych, a uczestnicy zawodów mają szansę znaleźć w nich pracę.

Aero Design: Więcej TUTAJ

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!