Aero Design na Florydzie rozpocznie się za ponad tydzień. Krzysztof Graczyk i Iza Maćko będą reprezentować Poznań na zawodach współorganizowanych przez NASA.

Studenci z Politechniki Poznańskiej pojadą na prestiżowe zawody modelarskie Aero Design. To jedna z najważniejszych tego typu imprez na świecie, współorganizowana przez NASA.

Poznaniacy wystartują w dwóch kategoriach: Micro i Regular. - W kategorii micro samolot ma rozpiętość skrzydeł niecałe 1,5 metra i udźwig ponad kilogram - mówi Krzysztof Graczyk. - Kategoria ważniejsza to regular, w której rozpiętość skrzydeł to prawie 3 metry i udźwig co najmniej 10 kilogramów - tłumaczy student.

- W konkursie liczą się pracowitość i pomysłowość - tłumaczy Iza Maćko. Dobrze zaprojektowana maszyna może podnieść jak najwięcej, a to gwarantuje wygraną.

W tym roku studenci pojadą na dwie edycje konkursu Aero Design. Pierwsza edycja odbędzie się w połowie marca na Florydzie, w miejscowości Lakeland. W konkursie biorą udział studenci uczelni technicznych z całego świata. Studenci wysłali już sprzęt za ocean.

- Wcześniej pozwoliliśmy sobie na wykonanie jeszcze trzech lotów testowych modelu klasy Regular na lotnisku Bednary. W pierwszym locie model bez problemu podniósł ciężar, którego podniesienie zadeklarowaliśmy w raporcie przesłanym organizatorom zawodów - poinformowali na stronie Aerodesign Poznań


źr.: http://x-news.pl

Aero Design: Czytaj więcej

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!