15 maja 2007 r. samorządy aglomeracji poznańskiej podpisały "Porozumienie o współpracy". Jej efektem jest m.in. wspólny portal internetowy oraz powstająca strategia rozwoju aglomeracji poznańskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Aglomeracja poznańska, lub inaczej poznański obszar metropolitalny określają "silnie zurbanizowany obszar w centralnej części Wielkopolski". Na obszarze tym mieszka obecnie prawie milion osób, co sprawia, że jest to jedna z kluczowych europejskich struktur metropolitalnych.

Dwa lata temu, samorządy wchodzące w skład tego obszaru postanowiły zacieśnić współpracę. 15 maja 2007 roku podpisano stosowne porozumienie, którego efektem było powołanie m.in. Rady Aglomeracji.

W piątek, podumowując dwuletnią współpracę samorządów, prezydent Poznania nie krył zadowolenia.

- Przez ten czas udało nam się wypracować m.in. wspólną gospodarkę odpadami, uruchomione zostało forum gospodarcze aglomeracji. Gminy ościenne bardzo pomogły Poznaniowi w organizacji Szczytu Klimatycznego ONZ - wymieniał Ryszard Grobelny. - Jednak największym sukcesem jest powołanie wspólnego Konsorcjum Badań nad Aglomeracją Poznańską, którego celem jest opracowanie strategii rozwoju naszej aglomeracji. Już teraz możemy powiedzieć, że jest to projekt unikatowy na skalę Polski. Jesteśmy jedynym obszarem metropolitalnym, który będzie miał własną, kompleksową strategię rozwoju.

O aglomeracji poznańskiej, o samorządach wchodzących w jej skład można przeczytać w specjalnym portalu internetowym. Pod adresem www.aglomeracja.poznan.pl  znajdziemy m.in. informacje o poszczególnych miastach i gminach wchodzących w skład aglomeracji, mapę obszaru, kalendarium imprez oraz linki do np. serwisów społecznościowych, skupiających uzytkowników z terenu poznańskiej aglomeracji.


Czytaj też:

Kryzys szansą na rozwój?
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!