AktywnyPoznan.pl to nowy poznański start-up, który powstał, by rozwiązać jeden z najpopularniejszych problemów z jakimi borykają się miłośnicy sportu. Absolwenci UEP stworzyli serwis, który ułatwia wybór odpowiedniego miejsca do ćwiczeń w naszym mieście.

AktywnyPoznan.pl - jak to działa?


Autorzy serwisu zbierają informacje o obiektach sportowych - takich jak boiska, pływalnie, siłownie, kluby fitness czy korty tenisowe, potem uzupełniają o zdjęcia, informacje o cennikach oraz subiektywne opinie, a następnie nanoszą na mapę. Obecnie w serwisie znajduje się ponad 330 obiektów, co czyni go największą bazą infrastruktury sportowej i zajęć w mieście.

ZOBACZ TAKŻE: QK with me. Start-up z Poznania z miłości do gotowania (i z myślą o zapracowanych) [ZDJĘCIA]


Dla kogo jest AktywnyPoznan.pl? – Serwis przyda się każdemu, kto poszukuje boiska lub innego obiektu do gry, a nie chce spędzić całego dnia na zwiedzaniu okolicy – mówi współtwórca start-upu, Michał Woźniak. – Wchodząc na stronę aktywnypoznan.pl możemy wybrać typ obiektu lub zajęć sportowych i szybko uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Możemy także wybrać naszą pozycję na mapie i przekonać się, jakie obiekty sportowe znajdują się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki autorskim zdjęciom, już przed ekranem komputera możemy być pewni, jaki standard zastaniemy na miejscu.

Ciekawą opcją jest także przeszukiwanie bazy z uwzględnieniem dodatkowych kryteriów takich jak: cena, akceptowalność kart sportowych czy obecność zaplecza sanitarnego.

– Poza bazą obiektów i zajęć sportowych w serwisie znajdziecie także artykuły i aktualności związane z uprawianiem sportu w Poznaniu, a raz w tygodniu przegląd najciekawszych propozycji sportowych na najbliższe dni – tłumaczy Olek Wnuk, druga połowa Aktywnego Poznania. – To świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają inspiracji lub chcą rozpocząć swoją przygodę z nową dyscypliną.

Głównym celem autorów serwisu jest promowania wszelkich forma aktywności fizycznej i budowanie lokalnej społeczności sportowych entuzjastów.

AktywnyPoznan.pl stworzyli dwaj absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Michał Woźniak i Olek Wnuk całe swe studenckie życie aktywnie działali w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Po studiach postanowili poświęcić wolny czas na stworzenie serwisu, który zrodził się z potrzeby rozwiązywania realnych problemów i pasji do sportu.

Więcej informacji o sportowym start-upie z Poznania znajdziesz na AktywnyPoznan.pl i na facebook.com/sportowemiasta

ZOBACZ: Poznań stolicą startupów. Mamy szalone pomysły na biznes!Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Życie i styl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!