Remont Alei Solidarności zakończy się pod koniec września Remont Alei Solidarności zakończy się pod koniec września

Remont Alei Solidarności zakończy się pod koniec września (© W. Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ciężkie maszyny, zwężenia pasów jezdni, a w tym wszystkim sznur samochodów - tak wygląda od kilku dni remont Alei Solidarności.

Prace drogowe rozpoczęły się jeszcze w sierpniu, ale nie były one zbyt uciążliwe dla pieszych i kierowców. Drogowcy wykonywali roboty brukarskie na skrajnych pasach ruchu. Wymieniane były krawężniki i zatoczki znajdujące się przy przystankach MPK.

Sytuacja zmieniła się od piątku, kiedy rozpoczął się remont nawierzchni w okolicach ronda Solidarności. Pasy jezdni prowadzące do ronda zostały zwężone, by umożliwić frezowanie. Na Alejach Solidarności oraz na ulicy Serbskiej tworzyły się ogromne korki.

Remont ronda się już się skończył, ale nie utrudnienia dla przejeżdżających w tamtym rejonie kierowców. Najtrudniej w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Drogowcy zapewniają, że dla zminimalizowania utrudnień prace prowadzone są pod ruchem, ale i jeśli nie jest to konieczne, to lepiej jest wybrać objazd inną drogą. Inaczej, zwłaszcza tych śpieszących się kierowców, czeka długi postój.

Warto też pamiętać, że na czas robót w tym miejscu ograniczono prędkość do 40 kilometrów na godzinę. Jednak kiedy Aleje Solidarności stają się bardziej przejezdne, wiele kierowców o tym zapomina. Aby ułatwić przejazd czasowy wyłączana jest sygnalizacja świetlna na rondzie. - Chcemy, aby w najbliższy weekend była wyłączona sygnalizacja, bo to usprawnia przejazd - mówi Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki.

Problemy z przejazdem na Alejach Solidarności potrwają do końca września. Obecnie remont trwa na odcinku do ulicy Połabskiej.

Aby zmniejszyć utrudnienia prace będą wykonywane są najpierw po stronie południowej ulicy, a od czwartku do soboty po stronie północnej. Samochody będą mogły przejeżdżać odpowiednio po jezdniach północnej i południowej.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zet (gość)

Słuchaj Ulikowski! Przemyslałem swoją postawę i w pełni zgadzam się z tym, co napisałeś! Chcę jednak złożyć samokrytykę i prosić Cię, byś pozwolił mi pozostać w moim rodzinnym mieście. Uważam, że wszelka krytyka, powinna być zwalczana z całą determinacją - wredny typ, który np.napisze, że właśnie "frezowana" jezdnia na Matejki była w dobrym stanie a 400 metrów dalej, na Kraszewskiego, od wielu lat mozna połamać resory, powinien natychmiast zostać namierzony przez odpowiednie służby i otrzymać decyzję w trybie administracyjnym z nakazem natychmiastowego opuszczenia miasta. Dotyczy to także tych, którzy piszą dyrdymały o pieniądzu podatnika. Poznań jest bogatym miastem i stać nas na to, by dokonywać wielokrotnych wykopków na tych samych ulicach. Mało tego, będziemy jeszcze bogatsi, bo dzięki światłej decyzji naszych radnych, będziemy płacić podatek od deszczu - bez względu na to, czy będzie padał czy nie. I jeszcze jedno! Tę zarazę, dziennikarzy, którzy prawie co tydzień piszą, krytykują, węszą - należy wywieżć do ośrodków odosobnienia i poddać gruntownej resocjalizacji. Po spełnieniu tych warunków, Poznań będzie rósł w siłę a ludziom będzie żyło się dostatnio!

zamiennik (gość)

Klimczewski niech ruszy swoją d.. i zobaczy jak te debile ustawili oznakowanie-w weekend był ustawiony znak slepa ulica na murawie a była przejezdna-teraz widzę że autobusy skręcają w leo pomimo nakazu w prawo(wyjazd z połabskiej)i jeszcze nie za bardzo wiedzą gdzie jechać stanął taki wczoraj na skrzyżowaniu i ani w te ani w te.

mati (gość)

Według tych narzekaczy najlepiej byłoby, gdyby w ogóle nic nie remontowano, i wszystko by się rozsypało w jasną ch... A najlepsze jest to, że nie rozumieją, że w Poznaniu jest za dużo aut i nawet bez remontów wszystko się będzie korkować. Wczoraj był dzień bez samochodu - rekordowe korki, bo królowi jednemu z drugim korona by z głowy spadła, gdyby przejechał się tramwajem.

mati (gość)

Serbska zaczyna się za rondem, patrząc w stronę Wilczaka. Remontowane są Al. Solidarności.

Ulikowski (gość)

wyprowadź się na Podkarpacie lub w Lubelskie. Tam wszystko funkcjonuje zgodnie z twoimi marzeniami.

kierowca auta (gość)

niezrównoważone psychicznie. Zresztą jest potwierdzone w całym cywilizowanym świecie, że kierowca-użytkownik drogi, który jadąc nie przestrzega przepisów i zasad ruchu drogowego TO NAJCZĘSCIEJ POLAK. Jesteśmy najgorszymi kierowcami pod każdym względem w całej UE, a nawet gorsi od Rosjan, Ukraińców, Białorusinów,... Kiedy by w Polsce nie prowadzić remonty JEST ŹLE! Na wiosnę - ŹLE!, latem - ŹLE!, na jesieni - ŹLE! zimą - ŹLE! Ponadto ŹLE- O KAŻDEJ PORZE DOBY!! Oj, biedni ci Polacy, biedni bardzo. Tyle w temacie. Amen.

mawi (gość)

Swięta prawda - poprzednik! uderza brak kompleksowego i po prostu-gospodarskiego zaplanowania inwestycji drogowych w miescie, Jedne drogi przerabia się (bo trudno powoedzieć, by Serbska była w tak złym stanie, by wymagała tak znacznego remontu - w porównaniu z wieloma innymi ważnymi ulicami miasta) a inne od lat straszą kierowców swoim tragicznym stanem. Panowie inzynierowie i inni władający tą "działką" - zacznijcie mysleć jak dobrzy gospodarze, pomyślcie trochę zanim wyrzycicie publiczne(czyli nasze) pieniądze !!!!

zet (gość)

W ubiegłym roku, na al.Solidarności wykonywano pasy zieleni - było pięknie...W tym roku, wymieniano krawężniki i niszczono zieleń...Teraz frezują nawierzchnię...Gdy skończą, rozpocznie się odnawianie zieleni...i tak w kółko! Kto za to płaci? Pani płaci, Pan płaci, Pan też płaci czyli poznański podatnik płaci! A w wydziale inżyniera Miasta, który miał koordynować prace w mieście, parzy się się kawka i herbatka....Jest super!