Dwa lata temu anarchiści z Poznania zajęli pustostan przy ul. Podgórze. Chcieli tam otworzyć skłot Warsztat, jednak uniemożliwiła im to policja. Sprawa powraca, gdyż do rudery wprowadzili się bezdomni. Właściciel chce zamurować wejście do obiektu. Anarchiści zapowiadają walkę.

Anarchiści z Poznania zajęli opuszczoną i niszczejącą kamienicę przy ul. Podgórze 2/3 w 2012 roku. Przez pięć miesięcy zajmowali się remontem pomieszczeń i chcieli otworzyć tam skłot Warsztat.

Pod koniec sierpnia 2012 roku o kamienicę upomniał się współwłaściciel, który dowiedział się, że należące do niego pomieszczenia zostały zajęte bez jego wiedzy. I powiadomił policję.

Funkcjonariusze wezwali anarchistów do opuszczenia obiektu. Doszło do przepychanek.

- Dzień później na teren kamienicy wkroczyli wynajęci przez właściciela robotnicy, którzy w ciągu kilku godzin zniszczyli wysiłek kilku miesięcy prac. Wybijając wstawione przez skłotersów szyby, wyrywając drzwi i burząc wewnątrz kilka ścian doprowadzili budynek do stanu nieużywalności. Opuszczona kamienica zaczęła dalej niszczeć, a właściciele ponownie przestali interesować się jej losami - informują anarchiści z Poznania.

ZOBACZ TAKŻE: Policja likwiduje skłot Warsztat na Podgórzu [WIDEO]

Przez wiele miesięcy w opuszczonym budynku nikt nie mieszkał, a ten niszczał. Latem ubiegłego roku wprowadzili się tam bezdomni. Właściciel kamienicy dowiedział się o tym i zamierza usunąć nowych mieszkańców.

- Nie mamy zamiaru biernie się temu przyglądać. Razem będziemy walczyć o prawa do dachu na głową. Jesteśmy z lokatorami i nie pozwolimy ich bezprawnie wyrzucić na bruk - zaznaczają anarchiści, którzy w piątek odwiedzili bezdomnych, zorganizowali piknik i zaczęli porządkować budynek.

Czytaj więcej o anarchistach z Poznania

Właściciel chce zamurować wejście do obiektu, który jest w fatalnym stanie. Bezdomni mają znaleźć sobie nowe lokum i opuścić kamienicę w ciągu dwóch tygodni.

Skomentuj:
Anarchiści z Poznania bronią skłotu Warsztat na PodgórzuZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!