Apaprat po dziewięciu latach ponownie wystąpi we Wrocławiu. Apaprat po dziewięciu latach ponownie wystąpi we Wrocławiu.

(© mat. prasowe)

Jeden z najważniejszych reprezentantów niemieckiej elektroniki, DJ i producent, wystąpi z zespołem we Wrocławiu 25 października.

Apparat + Live Band
25 października 2015
Wrocław, klub Eter


W połowie lat 90. Sascha Ring rozgrzewał parkiety w berlińskich klubach tanecznych, jednak dość szybko znudziło mu się granie techno i elektro. Artysta zwrócił się w stronę ambitnego ambientu i IDM, od projektowania bitów przeszedł do projektowania dźwięków. W 2001 roku pod pseudonimem Apparat wydał debiutancką płytę "Multifunktionsebene", a dwa lata później nawiązał współpracę z królową eksperymentalnego techno Ellen Allien.

W 2006 roku nagrał z nią doskonale przyjęty album "Orchestra of Bubbles", który ukazał się w wytwórni BPitch Control. W międzyczasie jego talentem zachwycił się John Peel, który kilka miesięcy przed swoją śmiercią zaprosił go do swojego studia.

W 2007 roku sformował swój pierwszy zespół, wykonujący na żywo utwory z płyty "Walls" a dwa lata później wraz z muzykami z Modeselektora nagrał pierwszy album tria Moderat, który wywindował go na szczyty popularności.
Moderat istniał od 2002 roku i miał na koncie jedną EP-kę, ale dopiero po latach Sascha, Sebastian Szary i Gernot Bronsert zdołali stworzyć wspólną wizję muzycznego projektu.

Apparat nie zrezygnował z solowej aktywności - zaczął zapuszczać się w nowe, nieznane dotąd muzyczne rejony. Komponował muzykę do filmów i przedstawień teatralnych. W 2011 roku Ring podpisał kontrakt z legendarną londyńską wytwórnią Mute Records, dla której nagrał płytę "The Devil's Walk".

Apparat pojawia się w Polsce regularnie, ale rzadko przyjeżdża tu ze swoim zespołem. We Wrocławiu zagrał dotąd tylko raz, w 2006 roku, dając didżejski set w nieistniejącym już klubie "Droga do Mekki”. Apparat wraca do Wrocławia w szczytowej formie w ramach międzynarodowej trasy "Soundtracks Live", podczas której wspólnie z zespołem zaprezentuje zestaw kompozycji napisanych do filmów i przedstawień teatralnych.

Apparat we Wrocławiu - bilety


Pierwsza pula biletów w promocyjnej cenie 100 zł dostępna jest wyłącznie w serwisie biletin.pl oraz w rezerwacjach pod adresem: bilety@o2.pl


Koncerty w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!