(© ernstl/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Atak astmy jest uciążliwy dla chorego, dlatego warto mu skutecznie zapobiegać. Od czego zacząć?

Astma należy do chorób, którym nie sposób zapobiec. Istnieją jednak skuteczne sposoby na złagodzenie jej objawów i niedopuszczenie do wystąpienia uciążliwych napadów. Podstawą profilaktyki ataków astmy jest unikanie sytuacji, w których mogłoby dojść do ataku duszności i kaszlu. Niewskazane jest więc przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, palenie papierosów i intensywne uprawianie sportu. U osób chorych na astmę alergiczną dobre rezultaty może przynieść odczulanie, zaleca się również pływanie, które korzystnie oddziałuje na cały organizm.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Zdrowie

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Estetka (gość)

Ciągłe oglądanie gołych, ciążowych brzuchów uważam za obrzydliwe i niesmaczne .A niestety wciąż publikuje się takie zdjęcia/patrz powyżej/ Są to sprawy intymne a nie publiczne! Nie życzymy sobie takich widoków .