Asystentka stomatologiczna, opiekun medyczny - podejmij naukę wraz z Nowym Rokiem!

Materiał partnera zewnętrznego

Myśleliście już o postanowieniach noworocznych? Większość z nas robi jakieś mniejsze lub większe postanowienia, z których realizacją... bywa różnie. A gdyby tak zaplanować zdobycie nowego zawodu lub dokształcenie się? Być może, dzięki takiemu właśnie postanowieniu, rok 2019 będzie tym, w którym uda nam się zrealizować własne plany i marzenia oraz nadać nowy kierunek naszej karierze! Inwestycja w edukację zawsze się opłaca, a gdzie i w jakie kierunki opłaca się zainwestować najbardziej?

Oferta Plus Edukacja

Plus Edukacja to oferta edukacyjna skrojona na miarę potrzeb i oczekiwań współczesnego człowieka. W szkołach policealnych i liceach dla dorosłych Plus Edukacji zajęcia odbywają się w systemie weekendowym, co umożliwia przygotowanie się do egzaminu dojrzałości i zdobycie wybranego zawodu w sposób nie kolidujących z aktualną pracą zarobkową. Placówki Plus Edukacji znajdują się w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach i we Wrocławiu, a na dorosłych uczniów czeka fachowa kadra dydaktyczna, łatwy dostęp do materiałów dydaktycznych przez internet, profesjonalne pracownie do zajęć praktycznych oraz... kilkadziesiąt kierunków do wyboru!

Szkoły policealne i licea Plus Edukacji posiadają uprawnienia szkół publicznych, co oznacza, że wszystkie zdane egzaminy, uzyskane świadectwa i tytuły wydawane są na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się w ostatnich latach Medyczna Szkoła Policealna, w której można zdobyć m.in. zawód asystentki i higienistki stomatologicznej, czy technika elektroniki i informatyki medycznej.

Dlaczego właśnie Medyczna Szkoła Policealna?

Medyczna Szkoła Policealna Plus Edukacji to gwarancja nauki w placówce posiadającej uprawnienia szkoły publicznej, po ukończeniu której absolwenci otrzymują świadectwa na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz mogą przystąpić do egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzyskany tytuł uprawnia absolwentów szkoły do wykonywania zdobytego zawodu, zgodnie ze adekwatnymi przepisami. Nauka w Medycznej Szkole Policealnej trwa rok lub dwa (obejmując odpowiednio: dwa lub cztery semestry), a zajęcia odbywają się w trybie zaocznym lub dziennym, dzięki czemu każdy uczeń / słuchacz może dopasować tok nauki do własnych możliwości i potrzeb, uwzględniając zobowiązania rodzinne i/lub zawodowe. Przyszłych techników kształci fachowa kadra dydaktyczna, a praktyki zawodowe odbywają się w renomowanych firmach, potencjalnych pracodawców absolwentów szkoły.

Kierunki, które możesz podjąć

W ramach Medycznej Szkoły Policealnej można zdobyć kilka zawodów, które pozwolą nam na wejście na rynek pracy z pożądanymi przez pracodawców uprawnieniami. Nauka na wszystkich kierunkach w szkole odbywa się zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, trwa 2 lub 4 semestry i kończy się egzaminem zawodowym, w wyniku którego można uzyskać tytuł technika.
W jakich kierunkach możemy się kształcić w studium medycznym?

Asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna

Stomatologia rozwija się w tempie ekspresowym i oferuje pacjentom coraz bardziej zaawansowane metody i techniki leczenia, powalające na cieszenie się pięknymi i zdrowymi zębami. Polacy są coraz bardziej świadomi wagi własnego wizerunku, którego jednym z kluczowych elementów jest piękny uśmiech. Aby praca stomatologa była maksymalnie efektywna oraz komfortowa i bezpieczna dla pacjenta, renomowane kliniki stomatologiczne zatrudniają asystentki stomatologiczne oraz higienistki stomatologiczne. W zakresie obowiązków asystentki stomatologicznej znajdują się m.in. przygotowywanie gabinetu oraz stanowiska pracy stomatologa, przygotowywanie pacjentów do zabiegów oraz asystowanie lekarzowi podczas nich. Higienistka stomatologiczna z kolei będzie mogła samodzielnie wykonywać zabiegi profilaktyczno - lecznicze (np. scaling, piaskowanie, lakowanie, czy lakierowanie)

Opiekun medyczny i opiekunka dziecięca

Zawód opiekuna medycznego można zdobyć w ciągu jednego roku nauki w policealnym studium medycznym i uprawnia on do pracy m.in. w szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych oraz ośrodkach i domach pomocy społecznej. Zawód opiekunki dziecięcej zdobędziemy w ciągu dwóch lat, a po uzyskaniu tytułu będziemy mogli liczyć na zatrudnienie m.in. w żłobkach, domach małego dziecka, czy na oddziałach pediatrycznych szpitali, a także prowadzić prywatną praktykę opiekuńczą (w Polsce i w krajach Unii Europejskiej).

Technik elektroniki i informatyki medycznej

Osoba z tym tytułem będzie mogła podjąć pracę w zespołach elektromedycznych, pracowniach informatyki medycznej, a także w różnego rodzaju firmach / zakładach wytwarzających i/lub serwisujących i naprawiających sprzęt medyczny. Nauka na tym kierunku trwa dwa lata.

Technik masażysta

Technik masażysta znajdzie pracę m.in. w gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetycznych, ośrodkach SPA, a także w zespołach rehabilitacyjnych w szpitalach, czy sanatoriach. Tytuł technika masażysty uprawnia do wykonywania masaży kosmetycznych, sportowych i leczniczych. Nauka na tym kierunku trwa dwa lata.

Technik sterylizacji medycznej

Technik sterylizacji medycznej to wąska, ale bardzo poszukiwana specjalizacja. Do zadań technika sterylizacji medycznej należy przeprowadzanie mycia, dezynfekcji i sterylizacji oraz prowadzenie dokumentacji z tych prac, a także kwalifikowanie sprzętu i wyrobów medycznych. Osoby posiadające ten tytuł będą mogły znaleźć zatrudnienie w różnego rodzaju pracowniach, np. endoskopowych, stomatologicznych oraz w sterylizatorniach zakładów ochrony zdrowia. Nauka na tym kierunku trwa rok.

Terapeuta zajęciowy

Terapeuci zajęciowi są osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie różnych form terapii zajęciowej w procesie leczenia i rehabilitacji chorych. Osoby z tym tytułem będą mogły znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach bezpośrednio i pośrednio związanych z pomaganiem i wspieraniem, np. w świetlicach terapeutycznych, szkołach specjalnych, oddziałach szpitalnych i hospicjach. Nauka na tym kierunku trwa dwa lata.

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3