W sobotę w Centrum Kultury Zamek odbędzie się charytatywna aukcja zorganizowana przez fundację Dom Autysty.

Na Aukcji dla Domu zlicytowanych zostanie zlicytowanych 106 prac. Dzieła już od wtorku można oglądać w galerii Profil CK Zamek. - To nie tylko obrazy i rzeźby, ale także m.in. wyjątkowe meble i inne przedmioty użytkowe zaprojektowane przez artystów z poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego - wyjaśniają organizatorzy. Wylicytować będzie można także dzieła takich artystów jak Wilhelm Sasnal, Honza Zamojski, Joanna Marcinkowska, Piotr Bosacki, Małgorzata Szymankiewicz, Ryszard Kaja czy Volker Hundertmark.

Kliknij i zobacz część licytowanych przedmiotówFundacja Dom Autysty została założona przez rodziców osób z autyzmem. Zbiera pieniądze na budowę pierwszej w Poznaniu placówki dla osób dorosłych dotkniętych tą chorobą. - Zrozumieliśmy, że kiedy nasze dzieci skończą szkołę, nie będzie dla nich żadnej oferty. Chcemy zapewnić im bezpieczną przyszłość - tłumaczył Adam Kompowski, prezes fundacji.

Aukcja dla Domu
CK Zamek
sobota, 18 listopada, godz. 16.00

Zobacz też: Zbierają pieniądze na Dom Autysty

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!