Autostrada A2: Trwają prace drogowe. Uważajcie na utrudnienia w ruchu

Z dużymi utrudnieniami na węźle Poznań Wschód muszą liczyć się kierowcy jadący autostradą A2. Zmiany w organizacji ruchu są wymuszone przez wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni.

do 18 września – na wysokości węzła Poznań Wschód zamknięta jest jezdnia północna (kierunek Świecko), ruch odbywa się dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa). Pozostawiono możliwość wjazdu i zjazdu na węźle Poznań Wschód, jednak włączenie się do ruchu na autostradzie jest znacznie utrudnione.

Tymczasowa organizacja ruchu nie zakłada ustawienia znaku "stop" dla jadących od strony Gniezna w kierunku Poznania drogą S5. Ruch na autostradzie sprowadzono do jednego pasa, ale z możliwością włączenia się na zasadzie jazdy "na zamek". Prace mają potrwać 8 dni.

13-21 września – na odcinku A2 nastąpi zamknięcie jezdni północnej (kierunek Świecko). Ruch odbywać się będzie dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa). Czas prac szacowany jest na 8 dni.

Oznacza to, że między 13 a 18 września zamknięte będą dwa odcinki A2, czyli 179 km + 250 a 171 km + 500; ruch na odcinku od PPO Nagradowice 181 km + 300 do 179 km + 250 poprowadzony zostanie pasem szybkim na jezdni północnej (kierunek Świecko), a na odcinku 179 km + 250 do 176 km + 600 dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa).

W poniedziałek, 17 września, nie będzie możliwości wjazdu na MOP Tulce (w tym również na stację paliw). Prace zaczną się rano i potrwają maksymalnie 12 godzin.

Harmonogram prac może ulec korekcie z uwagi na m.in. warunki pogodowe.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane