Awaria prądu? Nie, to przerwy w dostawach energii elektrycznej. Wszystko przez upał Awaria prądu? Nie, to przerwy w dostawach energii elektrycznej. Wszystko przez upał

(© Agnieszka Goździejewska)

Awaria prądu? Polskie Sieci Elektroenergetyczne informują o możliwości wystąpienie zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej. Przerwy w dostawach prądu przewidywane są od 10 sierpnia.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, czyli operator systemu przesyłowego elektroenergetycznego w Polsce, w oficjalnym komunikacie informuje, że "z dniem 10 sierpnia od godz. 10 wprowadziły ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na obszarze całego kraju".

Co to znaczy? To, że polska energetyka wprowadzają od poniedziałku ograniczenia w dostawach prądu. Wszystko przez panujące od kilku dni upały.

Jednocześnie Polskie Sieci Elektroenergetyczne apelują do wszystkich gospodarstw domowych, aby ograniczyć zużycie prądu w godzinach największego zapotrzebowania, czyli od 11 do 15.

O niedoborach prądu mówi profesor politechniki


- Rozplanowanie obciążenia sieci elektroenergetycznych jest w naszych warunkach czymś niezwykle istotnym dla całości gospodarki - o sposobach na możliwe niedobory w dostawach prądu mówił profesor Politechniki Warszawskiej Andrzej Wasiak. - Jeśli wszyscy sąsiedzi włączą w tym samym czasie kuchenki elektryczne, prawdopodobnie dojdzie do awarii - wyjaśnił.Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


Zaloguj się Zarejestruj się

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!