W Poznaniu strażnicy miejscy znaleźli dokumenty zawierające dane osobowe. Porzucone papiery znajdowały się w zaśmieconym garażu na ul. Babimojskiej. Sprawa została przekazana policji.

Straż Miejska w Poznaniu odebrała zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który prosił o uprzątnięcie zaśmieconego terenu przy ul. Babimojskiej, naprzeciwko budynku numer 1. Wysłani na miejsce funkcjonariusze faktycznie znaleźli sporo wyrzuconych przedmiotów: stare meble, zniszczone płyty wiórowe, blachę ogrodzeniową i deski z wystającymi gwoździami.

Babimojska w Poznaniu: Co znaleziono w garażu?


W środku zaśmieconego garażu strażnicy natknęli się także na stare regały i stertę papierów. - W takich przypadkach, w celu ustalenia właściciela porzuconych dokumentów, strażnicy skrupulatnie przeglądają je - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

CZYTAJ TAKŻE: Głodzony i bity pies znaleziony w altanie przy Warszawskiej w Poznaniu [ZDJĘCIA]


- Już po chwili odnaleźli pierwsze dokumenty zawierające pełne dane osobowe. Między innymi były to umowy abonamentowe, podpisane weksle in-blanco, wyciągi z kont bankowych, 68 pełnych podań o pracę ze zdjęciami kandydatów, 8 druków ZUS RMUA wystawionych na tą samą osobę oraz szereg innych dokumentów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej takich jak listy przewozowe czy formularze montażu sprzętu - kontynuuje rzecznik.

Strażnicy zabezpieczyli wszystkie dokumenty zawierające dane chronione prawem i przekazali je policji. Ustalono, że zaśmiecony teren wraz z garażem należy do miasta. - Informację o konieczności szybkiego uporządkowania pozostałych odpadów strażnicy przekazali do WGN UMP. Obecnie miejsce to jest czyste i oby takie pozostało - kończy Przemysław Piwecki.

Straż Miejska w Poznaniu: Więcej informacji TUTAJ


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Bartłomiej (gość)

Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, niestety. W dzisiejszych czasach dane osobowe należy tak bardzo chronić, gdyż mogą dostać się w niepowołane ręce, a wtedy nieszczęście jest murowane. Wiele osób wykorzystuje takie dane do osiągania korzyści, co na pewno nie jest dobre. http://emediatorlegal.pl/

bolcio (gość)

O konieczności ochrony danych osobowych wie (a przynajmniej powinien wiedzieć) każdy
Właściciela śmieci ukarać tak aby poszło jemu w przysłowiowe pięty łącznie podaniem dokładnych danych personalnych właściciela firmy oraz osoby odpowiedzialnej za utylizacje śmieci, ale tak się pewnie nie stanie ponieważ nasze przepisy łaskawiej traktują "krzywdzącego" niż pokrzywdzonego