Władze spółki, nadzorującej przygotowania do Euro 2012 w całej Polsce, są zadowolone z postępów prac w Gdańsku. Takie wrażenie można odnieść po wizycie w Gdańsku Marcina Herry, prezesa PL 2012.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Władze spółki, nadzorującej przygotowania do Euro 2012 w całej Polsce, są zadowolone z postępów prac w Gdańsku. Takie wrażenie można odnieść po wizycie w Gdańsku Marcina Herry, prezesa PL 2012.


- Prezes Herra ocenił nasze działania pozytywnie, przeanalizował harmonogram, powiedział, że nie ma w nim opóźnień. Obejrzał też teren na Letnicy, gdzie powstanie Baltic Arena - mówi Ryszard Trykosko, prezes spółki Biuro Inwestycji Euro 2012 w Gdańsku.
Herra zwracał uwagę, że o stadionie nie można myśleć tylko w kontekście 2-3 tygodni, podczas których rozgrywane będą finały mistrzostw Europy.

- To o czym należy pamięta,ć to założenie, żeby nie traktować Euro 2012 jako końca pewnego etapu, a patrzeć na mistrzostwa jako na początek - powiedział szef PL 2012.
Trykosko zapewnił, że w najbliższym czasie powstanie "zespół ludzi, którzy będą odpowiedzialni za stworzenie wizji wykorzystania potencjału Areny Bałtyckiej po Euro 2012".

Szefowie BIEG-u zwracali też uwagę na kwestię zmiany specustawy o Euro 2o12. Zmiana jest potrzebna, by można było wyemitować obligacje, dzięki którym powstanie Baltic Arena.
Wartość obligacji ma wynieść 400 mln zł (na razie te środki są zabezpieczone w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gdańska - gdy będą wyemitowane, WPI ma zostać zmieniony), pozostałe środki mają pochodzić z Ministerstwa Sportu (144 mln zł) i budżetu Gdańska.

Najczęściej przewijający się koszt budowy to 620-650 mln zł. Ta kwota może się jednak zarówno zmniejszyć (ekspertyza geologiczna wykazała, że nie będzie potrzebne palowanie terenu), jak i zwiększyć (gwałtownie podskoczyły ceny stali).

Najbliższe plany szefów BIEG-u to odbiór terenu na Letnicy po zakończeniu wywożenia gruzu po ogródkach działkowych (firma Ol-Trans z Mrzezina powinna zakończyć prace do końca sierpnia) oraz wydanie przez wojewodę Romana Zaborowskiego pozwolenia na budowę.
Trykosko ma nadzieję, że pozwolenie zostanie wydane 26 września, podczas gali z okazji Dnia Budowlanych.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!