Austriak znany z zamiłowania do sportów ekstremalnych - Felix Baumgartner oraz Jakub Przygoński - polski motocyklista rajdowy i kierowca driftowy, spędzili kilka dni na byłym lotnisku garnizonowym w Debrznie. Wspólnie zrealizowali tam niecodzienne przedsięwzięcie.

Felix Baumgartner, który jako pierwszy człowiek w historii przekroczył barierę dźwięku w spadku swobodnym, ujawnił ostatnio swój wyjątkowy talent do pilotażu helikopterów wyczynowych. Pochwalił się tym przy okazji produkcji zrealizowanej tego lata na byłym lotnisku garnizonowym w Debrznie, gdzie wspólnie z polskim motocyklistą rajdowym i właścicielem rekordu Guinnessa w prędkości driftu, Jakubem Przygońskim połączyli w efektownym pokazie ewolucje helikopterowe i samochodowe, perfekcyjnie synchronizując lot i jazdę w pełnych uślizgach.

Baumgartner zasiadł za sterami śmigłowca akrobacyjnego Bolkov BO105, natomiast Przygoński za kierownicą Toyoty GT 86 1000HP. Manewry wykonywane przez jednego zawodnika, powtarzane były przez drugiego i na odwrót.

- Śmigła mają średnicę około 10 metrów, a długość samego helikoptera wynosi 12 metrów. Oznacza to, że w trakcie pościgu za driftującym samochodem nie można skupiać się wyłącznie na samochodzie. Należy myśleć także o tym, w którym miejscu znajdują się wirnik i ogon podczas obrotów helikoptera nisko nad ziemią. To jak żonglowanie pięcioma nożami jednocześnie, w trakcie spaceru po linie - mówi Baumgartner.

Na lotnisku w Debrznie pojawili się także Tomasz Kuchar – polski kierowca rajdowy – oraz Siegfried "Blacky" Schwarz – jeden z najlepszych pilotów śmigłowców akrobacyjnych na świecie. Jakie role odegrali w tej niezwykłej produkcji? Można to sprawdzić, oglądając jej finalny efekt.Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!