Ryszard Grobelny, prezydent Poznania w połowie miesiąca uznał, że również nasze miasto dotknął kryzys. Ta sytuacja zmusiła go do przeprowadzenia cięć w poszczególnych wydziałach Urzędu Miasta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Urzędzie Miasta Poznania trwa audyt mający ocenić sytuację finasową poszczególnych wydziałów, a także to, gdzie można dokonać cięć i jak lepiej wydawać samorządowe pieniądze.

Już w połowie maja prezydent miasta doszedł do wniosku, że każdy wydział podlegający Urzędowi Miasta musi zacisnąć pasa i zacząć oszczędzać - informuje Anna Szpytko, rzeczniczka prasowa prezydenta miasta.

Stąd pomysł audytu, który pozwoli obiektywnie ocenić możliwości finansowe i... oszczędnościowe jednostek urzędu. Za wcześnie jednak na to, by mówić, który wydział będzie musiał zmieścić się w mniejszym budżecie - i o ile mniejszym.

Na to będzie czas po skończeniu adytu. Na więcej informacji dotyczących oszczędzania urzędników należy więc jeszcze poczekać.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

elka

Mam sposób!. Najlepiej dawać po pensji tym urzędnikom, na których są uszasadnione skargi. Oszczędności byłyby kolosalne, tylko że przy znanym profesjonalizmie naszych urzędników mogłoby się skończyć tym, że oni musieliby zacząć dopłacać swojemu pracodawcy...