Przeciwko wizycie w Poznaniu Roberta Winnickiego protestują środowiska lewicowe Przeciwko wizycie w Poznaniu Roberta Winnickiego protestują środowiska lewicowe

Przeciwko wizycie w Poznaniu Roberta Winnickiego protestują środowiska lewicowe. (© Łukasz Gdak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W środę przedstawiciele organizacji lewicowych będą protestować przeciwko spotkaniu posła Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego w jednym z pubów w centrum Poznania. Narodowcy także organizują własną demonstrację pod hasłem "Brońmy Poznań przed lewactwem".

ANTYFASZYŚCI KONTRA NARODOWCY - ZOBACZ RELACJĘ Z MANIFESTACJI W POZNANIU

Robert Winnicki to prezes Ruchu Narodowego, który do Sejmu dostał się z listy Kukiz'15, z którego klubu odszedł w kwietniu 2016 r.

W środę, 15 listopada pojawi się w pubie Reduta przy ul. Strzałowej 7/16 na spotkaniu otwartym, gdzie według zapowiedzi będzie opowiadał o pracy w Sejmie, a także odpowie na pytania publiczności.

Przeciwko wizycie Winnickiego w Poznaniu protestują środowiska lewicowe, które nazywają go "neofaszystą siejącym nienawiść i ksenofobię". W związku z tym przed pubem ma się odbyć manifestacja pod hasłem "Nacjonalizm nie przejdzie" skierowana nie tylko przeciwko posłowi Ruchu Narodowego, ale także wszystkim środowiskom nacjonalistycznym w Poznaniu, m.in. Młodzieży Wszechpolskiej.

- Napady na Zemstę to nie jedyny przykład faszystowskiej działalności Młodzieży Wszechpolskiej w Poznaniu. Napadali już na różne demonstracje, w tym Marsze Równości, lokale działaczy LGBT, zrywali tęczowe flagi. Głośno było także o organizowanych przez nich publicznych seansach nienawiści przeciw uchodźcom i migrantom. Owocami tego rodzaju akcji stają się ataki na obcokrajowców, o których wiele się mówi w ostatnim czasie - zapowiadają organizatorzy manifestacji, wśród których są m.in. Ogólnopolski Strajk Kobiet Poznań, Razem Poznań i Rozbrat.

Manifestacja ma się rozpocząć o godz. 18 i mieć formę pokojowego happeningu, ale pół godziny wcześniej na pobliskiej ul. Rybaki swoją demonstrację zapowiada Młodzież Wszechpolska.

- Żulerka spod znaku Rozbratu postanowiła zablokować wydarzenie, rejestrując pikietę na ulicy Strzałowej, gdzie mieści się pub, i wzywając do blokady. Wobec tego zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którym nie w smak panosząca się po Poznaniu lewacka bandyterka! Wydarzenie rozpoczyna się o 18.00, zapraszamy na godzinę 17.30, by po drodze przejść po blokującym ulicę, anarchistycznym marginesie społecznym. Razem pokażmy, że Poznaniacy nie będą dłużej tolerowali obecności tych grup w mieście! - czytamy w zapowiedzi wydarzenia pod znamiennym tytułem "Brońmy Poznań przed lewactwem".

Do manifestacji przygotowują się władze Poznania - od rana wyłączone z ruchu będą trzy ulice, a zaparkowane na nich auta zostaną odholowane. Szczegóły w artykule Poznań: Odholowywane auta i trzy zamknięte ulice w centrum. Przez... manifestacje.

Marsz Niepodległości 2017 - zobacz wideo:

źródło: Agencja Informacyjna Polska Press/x-news.pl.Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiWiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xxx (gość)

Niech menele manifestują sobie w lesie a nie utrudniają życie ludziom, co za idiota wydał na to zgodę