(© SMMP)

Zbliża się zima, podobnych interwencji będzie coraz więcej. Starajmy się nie być obojętni.

W piątek, 23 października, strażnicy miejscy z referatu Jeżyce zostali wezwani do dwóch bezdomnych. Jeden z nich przebywał w opuszczonym budynku przy ul. Słupskiej a drugi na klatce schodowej przy ul. Kassyusza. Jak informuje Przemysław Piwecki, konieczna była pomoc lekarza.

Z bezdomnym przy ul. Słupskiej był kontakt i choć odmówił wezwania pogotowia ratunkowego, pomoc medyczna była konieczna. Lekarz wezwany w samą porę stwierdził fatalny stan pacjenta. Jak relacjonują strażnicy miejscy, bezdomny, dorosły mężczyzna ważył niewiele ponad 30 kg. Odwieziono go do szpitala.

Kolejne wezwanie do bezdomnego strażnicy otrzymali z ul. Kassyusza. - Jak się dowiedzieliśmy od mieszkańców, mężczyzna ten przebywał od kilku dni na klatce schodowej. Był roztrzęsiony i prosił o pomoc, o przewiezienie do noclegowni - relacjonują strażnicy. Odwieziono go do ośrodka dla bezdomnych. Ponieważ mężczyzna ten miał trudności w poruszaniu się strażnicy pomogli mu przetransportowali go pod wskazany adres.

Zbliża się zima. Straż Miejska apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych.

WIDZIAŁEŚ CZŁOWIEKA, KTÓRY POTRZEBUJE POMOCY? POINFORMUJ:
· dyżurnego SMMP - tel. 986 lub pocztą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy obsługiwany on line dostępny na www.sm.poznan.pl;
· pracownika socjalnego MOPR z Zespołu Pracy Socjalnej z Osobami Bezdomnymi, os. Piastowskie 81, tel. 61 876-66-11 (w godzinach pracy od 8:00 do 15:00);
· Policję – tel. 997

"Babcia z torbami" z Dworca Zachodniego. Poznaniacy organizują pomoc

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!