Między innymi strażnik Maciej Frankowski odbiera zgłoszenia od mieszkańców Między innymi strażnik Maciej Frankowski odbiera zgłoszenia od mieszkańców

Między innymi strażnik Maciej Frankowski odbiera zgłoszenia od mieszkańców (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Denerwuje cię dzikie wysypisko śmieci? Sąsiedzi hałasują i nie możesz spać w nocy? Boisz się, przechodząc ciemną uliczką, bo przesiadują tam miłośnicy mocnych trunków? Wszystkie takie sprawy możesz zgłosić strażnikom miejskim. I to przez internet.

Możliwość zgłaszania interwencji w sieci uruchomiono na początku roku. Do tej pory skorzystało z niej ponad 640 osób. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski przysyłają wiadomości z najróżniejszymi sprawami.

– Śmieci, źle zaparkowane samochody, zbyt szybko jeżdżące samochody, hałas, zwierzęta bez nadzoru, osoby pijące alkohol w miejscu publicznym – wymienia tylko niektóre z nich Przemysław Piwecki z poznańskiej straży miejskiej.

Czym więc różni się telefoniczne zgłoszenie interwencji od tej przez internet? Wysyłając maila do municypalnych, mamy pewność, że w ciągu 10 dni zostaniemy poinformowani o tym, jak nasza interwencja została załatwiona.

– Kiedyś jeden z mieszkańców zgłosił nam telefonicznie, że przy jego bloku stoi wrak samochodu – opowiada Przemysław Piwecki. – Pojechaliśmy sprawdzić ten sygnał. Faktycznie, pod wskazanym adresem zaparkowany był wrak.

Przed wywiezieniem pojazdu na złom strażnicy musieli jednak sprawdzić, czy właściciel nie opłacił czasem OC. I tu niespodzianka – ubezpieczenie było uregulowane.
W takiej sytuacji strażnicy nie mogli usunąć wraku. A mieszkaniec nie zostawił do siebie numeru i nie można mu było odpowiedzieć.

– Osoba, która zgłaszała nam problem, była wtedy oburzona, że nie interweniowaliśmy. W sytuacji, gdyby zgłosił nam ten problem przez internet, w ciągu 10 dni otrzymałby maila z informacją, dlaczego nie możemy usunąć wraku – dodaje Piwecki.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!