Już od 3 maja poznaniacy i turyści będą mogli spacerować po Poznaniu z przewodnikiem. "Przechadzki Traktem Królewsko - Cesarskim" zorganizuje Urząd Miasta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wycieczki po naprawdę pięknych i ciekawych zakątkach Poznania poprowadzą w każdą niedzielę od 3 maja do 4 października doświadczeni przewodnicy.

Każda wycieczka przybliży urokliwe miejsca w naszym mieście, poczynając od skrywającego wiele tajemnic Ostrowa Tumskiego i Śródki, poprzez Stary Rynek, dzielnicę zamkową aż po „nieodkryte” Jeżyce i Łazarz. Uczestnicząc w „Przechadzkach...” zwiedzą Państwo wiele interesujących, zabytkowych wnętrz, muzeów i kościołów.

Bezpłatne wycieczki będą organizowane w każdą kolejną niedzielę o godz. 14.00.

Wycieczki w maju

3 maja Śródka i Ostrów Tumski ze zwiedzaniem Katedry; miejsce spotkania przy kościele św. Małgorzaty; przewodnik: Bogdan Jaworski.

10 maja Stare Miasto ze zwiedzaniem Fary; miejsce spotkania przed Ratuszem; przewodnik: Aleksandra Juchacz.

17 maja Plac Wolności i Plac Mickiewicza; miejsce spotkania przed Biblioteką Raczyńskich; przewodnik: Jerzy Laszewicz.

24 maja Jeżyce ze zwiedzaniem Muzeum Pracowni K. Iłłakowiczówny; spotkanie przy zajezdni tramwajowej na ul. Gajowej; przewodnik: Bogdan Jaworski.

24 maja Łazarz; spotkanie przy skrzyżowaniu ul. Lodowej i Rynku Łazarskiego; przewodnik: Aleksandra Juchacz.

31 maja Wzgórze św. Wojciecha ze zwiedzaniem Krypty Zasłużonych Wielkopolan; spotkanie przed kościołem św. Wojciecha; przewodnik: Danuta Januś-Łoś.

Organizatorem „Przechadzek...” jest Urząd Miasta Poznania

Szczegółowy program „Przechadzek...” oraz informacje o „Przechadzkach...” w kolejnych miesiącach znaleźć można na stronach miasta.

Odkryjmy wspólnie mało znane "poznańskie fyrtle"!Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!