Trwa XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten dzień, na różne sposoby, mieszkańcy Poznania starają się wesprzeć akcję poświęconą dzieciom chorym na cukrzycę. Jednym z nich był wspólny bieg po ulicach naszego miasta.

Ponad stu chętnych do wspólnego biegu spotkało się w samo południe pod poznańskim Zamkiem. Trasa liczyła ponad 2km. Po co biegli? Aby zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy diabetyków oraz promować zdrowy styl życia.

- Chcemy pokazać, że jesteśmy z chorymi. Ludzie muszą sobie uświadomić skalę problemu. To nie jest wyścig, to symboliczny bieg, w którym każdy może wziąć udział - mówił Piotr Szukała, wiceprezes poznańskiej Drużyny Szpiku. - Zachęcam wszystkich, aby ruszali się. To sposób chronienia zdrowia przed degradacją - dodał.

Bieg "Policz się z cukrzycą" organizowany przez RUSS AWF Poznań i od czterech lat jest stałym elementem Finału WOŚP w Poznaniu.

Dodatkowo w dniu dzisiejszym sportowców czeka powtórka o godzinie 17. Tym razem pobiegną ze "Światełkiem Maltańskim". Biegacze wyruszą spod hangarów i przebiegną wkoło jeziora maltańskiego. Trasa będzie nieco dłuższa, około 5,5km.Zobacz także: Wielka Orkietra Świątecznej Pomocy: Poznań zebrał ponad 180 tys zł! [ZDJĘCIA,WIDEO]

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!