Bieg w kasku 2014 odbył się w czwartek na terenie Politechniki Poznańskiej. Impreza to część akcji "Dziewczyny na politechniki!", której celem jest przekonanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych. Wygrała uczennica VI LO w Poznaniu, Marika Zandecka.

Bieg w kasku, czyli dziewczyny na politechniki!


Zwyciężczyni, która w przyszłym roku wybiera się na inżynierię biomedyczną, stwierdziła, że bieg był spokojny, chociaż nietypowy. – To dziwne uczucie biec w kasku.

Udział w akcji wzięły również studentki politechniki. – Startuję już drugi raz. Mogę w ten sposób miło spędzić czas z nieznajomymi. Jak zachęciłabym młodsze koleżanki do wyboru tej uczelni? Wizją większych perspektyw – opowiada Karolina Białkowska, studentka transportu.

Skąd pomysł na taką formę promocji? - Chcemy pokazać dziewczynom, że na politechnice można się fajnie bawić i aktywnie spędzić czas. Zainteresowanie jest coraz większe. Warto podkreślić, że na politechnice czeka na studentów ponad 30 sekcji sportowych – mówi organizator Robert Rejewski ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Sygnał do startu dała uczestniczkom pełnomocniczka rządu do spraw równego traktowania, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. – Akcja jest potrzebna, przełamuje stereotypy – stwierdziła. - Przed biegiem byłam na wykładzie dla przyszłych studentów. Kiedy poproszono ochotników z publiczności do eksperymentu, pierwsi zgłaszali się chłopcy. Dopiero dziewczynki, które przyszły z podstawówki ośmieliły przyszłe studentki.

Jak zaznacza Magdalena Bączkowska, asystentka naukowa i wydziałowa koordynatorka ds. wystaw biblioteki, nie zawsze to mężczyźni dominują na politechnicznych kierunkach. - Na architekturze od kilku lat można zauważyć odwrotną tendencję – więcej jest dziewczyn niż chłopaków. - Może wynika to w jakimś stopniu z tego, że kierunek ten łączy przedmioty ścisłe z humanistyką – artystycznym wyczuciem – dodaje.

Bieg to nie jedyna atrakcja, która czekała na przyszłe studentki. Politechnika zorganizowała m.in. wykłady oraz pokazy eksperymentów. Uczennice szkół średnich otrzymały również tulipany od studentów uczelni. Oprócz specjalnych akcji skierowanych do dziewcząt, przygotowano Strefę Kandydata, w której zainteresowani mogą otrzymać szczegółowe informacje dotyczące oferty edukacyjnej.

Bieg w kasku - ZOBACZ WIĘCEJ

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!