Zawodnicy futbolu amerykańskiego są w USA idolami milionów ludzi. W Polsce jeszcze nie - ale wszystko wskazuje na to, że to się zmienia. Na spotkanie z drużyną Kozłów Poznań na Starym Rynku przyszły tłumy fanów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dokładnie o godzinie 12:00 pod poznańskim ratuszem setki mieszkańców i turystów podziwiało trykające się koziołki. Co w tym dziwnego? To, że nie były to nasze koziołki z wieży ratuszowej. Byli to zawodnicy poznańskiej drużyny futbolowej - Kozły Poznań. Akcja miała na celu promowanie tego jakże widowiskowego sportu.

Zawodnicy ubrani w ochraniacze zwane padami pojawili się na Starym Rynku już przed 12, towarzyszyły im cheerlederki, które zachwycały swoimi pokazami. Jednak główną atrakcją była prezentacja drużyny, zasad oraz najbardziej spektakularnych akcji. Na widzów czekał także konkurs - rzut piłką futbolową, w którym można było wygrać szalik drużyny.

- Chcieliśmy zaprezentować się szerszej publiczności i zaistnieć w świadomości poznaniaków. Drużyna istnieje od 2005 roku, a praktycznie nikt o niej nie słyszał, nie ma pojęcia że coś takiego w ogóle istnieje - opowiada Weronika Bździak, menadżer drużyny. - Jest to pierwsza liga futbolu amerykańskiego i chcielibyśmy zainteresować tą wciąż egzotyczną dziedziną sportową poznaniaków jako alternatywną formą spędzania wolnego czasu. 

Klub Futbolu Amerykańskiego Kozły Poznań został założony w czerwcu 2005 roku, założycielem kluby był Krzysztof Supel – obecny prezes. Nazwa drużyny odnosi się do symbolu Poznania – koziołków, podobnie jak niebiesko – białe barwy.

- W Polsce istnieje Polski Związek Futbolu Amerykańskiego. Jest 22 drużyn z czego 8 w pierwszej lidze i 14 w drugiej. Mistrz Polski bierze udział w rozgrywkach europejskich - opowiada Mikołaj Ochnik, skrzydłowy obrony.

Jutro można podziwiać Kozły w akcji podczas meczu ligowego z drużyną Lowlanders Białystok. Mecz odbędzie się o godzinie 14:00 na stadionie przy ulicy Promienistej 27.

Pod artykułem znajdują się miniaturki zdjęć - kliknij w nie i obejrzyj całą galerię.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!