Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Znamy kolejne szczegóły dotyczące strzelaniny, do której doszło w czwartek w Poznaniu.

Udało nam się potwierdzić, że to mężczyzna związany z bojówką kiboli Lecha Poznań został postrzelony w czwartek po południu na stacji benzynowej w Baranowie pod Poznaniem. Jako pierwsza nieoficjalnie podała tę informację poznańska „Gazeta Wyborcza”.

Według wstępnych ustaleń strzelanina mogła dotyczyć interesów, jakie prowadził bojówkarz Lecha Poznań. Mężczyzna nie chciał ponoć rozmawiać z funkcjonariuszami, którzy przyjechali do szpitala. Policja na razie nie chce komentować sprawy.

– Policjanci nie będą udzielać jakichkolwiek informacji, dopóki nie zatrzymają sprawcy – ucina Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Do strzelaniny doszło w czwartek około godziny 15. Jak wynika z informacji, do których dotarł „Głos” postrzelony mężczyzna sam zgłosił się do szpitala dziecięcego przy ulicy Szpitalnej. Miał ranę postrzałową łydki. Personel szpitala poinformował o zdarzeniu policję, która eskortowała go rannego do szpitala przy ulicy Grunwaldzkiej.

Jednak ekipa funkcjonariuszy została w szpitalu. W tym czasie druga ekipa pracowała na stacji benzynowej w Baranowie. Policjanci zabezpieczyli ślady i nagrania z monitoringu oraz przesłuchali świadków. Na miejscu był także wiceszef poznańskiej policji ds. kryminalnych Piotr Gruszka.

Tego, kim jest sprawca zdarzenia na razie nie wiadomo. – Mamy już dużą wiedzą na temat zdarzenia – zapewnia Andrzej Borowiak. Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy.

Zobacz też: Pijany kierowca jechał wprost na policjanta

(Źródło: Źródło: US CBS)

Źródło: Głos Wielkopolski - Strzelanina na stacji benzynowej: Ranny mężczyzna to bojówkarz Lecha

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!