Zakończył się festiwal Brave Kids 2015. W projekcie wzięło udział rekordowo dużo młodych artystów: 113 tancerzy, aktorów, cyrkowców i muzyków. Reprezentowali 19 grup z 15 krajów i 4 kontynentów – od Rio de Janeiro, przez hinduski Radżastan, Ugandę czy Sankt Petersburg, po syberyjską Buriację.

Odważne dzieciaki przyjechały do Polski w drugiej połowie czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie projekt toczył się równolegle w pięciu miastach: Puszczykowie, Wrocławiu, Warszawie, Wałbrzychu i po raz pierwszy w Przemyślu.

Celem projektu jest otwieranie jego uczestników i publiczności na różne kultury i tradycje. Spektakl finałowy we Wrocławiu składał się z serii układów choreograficznych. Na scenie przez cały czas byli wszyscy młodzi artyści, m.in. z Nepalu, Angoli, Burundi, Indii, Brazylii, Czeczenii, Ukrainy, a także Polski.

– To już szósty finał, jednak dzieciaki za każdym razem nas zaskakują. Najbardziej fascynujące jest to, że robią to tak swobodnie i sprawia im to spontaniczną radość. Inwencji i energii można im pozazdrościć – opowiada Justyna Warecka, producentka projektu Brave Kids.

Brave Kids w Puszczykowie - czytaj więcej TUTAJ

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!