Dzieci z projektu Brave Kids Dzieci z projektu Brave Kids

Dzieci z projektu Brave Kids podczas warsztatu tworzenia masek (© Joanna Stoga)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 400 dzieci z 19 państw, 100 wolontariuszy i 280 rodzin. Tak dotychczas w liczbach przedstawia się międzynarodowy projekt artystyczny Brave Kids, który zagości również w Puszczykowie. Można się do niego przyłączyć.

Brave Kids - zaopiekuj się artystami z całego świata


Jak to zrobić? Przyjmując dzieci z Brave Kids do swojego domu na dwa letnie tygodnie. - To doświadczenie niezwykłe. Goszcząc w swoich domach dzieci z Brazylii, Portugalii Izraela czy Syberii, poznajemy ich kulturę, poszerzamy swoje horyzonty i otwieramy się na siebie wzajemnie - mówi Anna Mieszała, koordynatorka Brave Kids w Puszczykowie.

Dzielni artyści

O Brave Kids nie można myśleć inaczej jak o wielokulturowym, artystycznym tyglu, w którym spotykają się przedstawiciele najróżniejszych narodowości, wyznań, systemów politycznych i społecznych. Wszystkich łączy jedno - miłość do sztuki.

Uczestnicy warsztatów teatralnych, muzycznych i tanecznych pochodzą z terenów dotkniętych ubóstwem, ale także z wysokorozwiniętych krajów zachodnich borykających się z problemami współczesnego świata. - Może wielu to zdziwi, ale posiadanie tabletu i smartfona też może usuwać dzieci na margines. Dlatego odważne dzieci niezależnie od kraju pochodzenia komunikują się w jednym języku - sztuki. To ona stanowi podstawę otwartego, międzynarodowego dialogu - mówi Anna Mieszała. W czasie projektu odważne dzieci będą uczestniczyły m.in. w warsztatach artystycznych i pokazach.

- Goszczenie i wsparcie dzieciaków w trudnej sytuacji życiowej i ukazanie im siły i wagi pasji było dla mnie najciekawszym elementem programu - komentują na stronie Brave Kids uczestnicy zeszłorocznej edycji. - Te dwa tygodnie goszczenia dzieci to były najpiękniejsze 14 dni z mojego życia.

Przyłącz się

Choć festiwal Brave Kids potrwa od 20 czerwca do 4 lipca, jego organizatorzy już przyjmują zgłoszenia od wolontariuszy i rodzin, które zechcą na dwa tygodnie zakwaterować młodych artystów.

- W tym roku odważnych rodzin poszukuje 120 dzieci pochodzących m.in. z Afganistanu, Nepalu, Iranu, Brazylii, Grenlandii, Rumunii, Zimbabwe, Burundi, Indii i wielu innych państw - informuje Anita Nowak z Brave Kids. - Poszukujemy rodzin gotowych zagwarantować młodym artystom nie tylko nocleg, śniadania, kolacje oraz dowóz na warsztaty i spektakle, ale przede wszystkim takich, które wykażą się gościnnością i opiekuńczością.

ZOBACZ TEŻ: Brave Kids - odważne dzieciaki wystąpiły w Puszczykowie [ZDJĘCIA]

W zeszłym roku w projekcie wzięło udział aż 80 polskich rodzin, a kilka z nich odwiedziło nowe młodych artystów w krajach ich pochodzenia.

Tradycyjnie festiwal Brave Kids odbędzie się równolegle w kilku miastach Polski, między innymi w Warszawie i we Wrocławiu. Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie www.bravekids.eu albo telefonicznie pod numerem 600 897 186.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!